Театральна площа (Ростов-на-Дону)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Театральна площа (рос. Театральная площадь) — головна площа міста Ростова-на-Дону. Розташована у Пролетарському районі.

На площі розташовані Головне управління ПКЗ, Ростовський академічний театр драми ім. М. Горького, офіси таких відомих компаній як, наприклад, Стелла-банк.

Будівля управління Північно-Кавказької залізниці (колишнього Управління Владикавказької залізниці) є пам'яткою суспільної архітектури початку XX ст., побудована в традиціях раціоналістичного напряму стилю модерн.

Також на площі розташовується меморіал «Воїнам за звільнення міста від німецько-фашистських загарбників», встановлений до 40-річчя перемоги у Другій світовій війні. Пам'ятник являє собою стелу заввишки 72 м, зі стилізованим позолоченим зображенням грецької богині Ніки, одягненої в плащ-намет.

Поруч з театром розташований ансамбль фонтанів, автор скульптурної композиції якого — Євген Вучетич. Фонтан являє собою квадратний басейн з центральної скульптурною групою на постаменті з чотирьох атлантів, які тримають чашу (з неї б'ють вгору струмені). Група оточена тумбами з фігурами жаб та черепах, з ротів яких б'ють горизонтальні струмені. Існує міська легенда про те, що молодий скульптор надав мордочкам цих земноводних риси осіб деяких міських начальників. Скульптурні статуї виготовлені з бетону.

Посилання[ред.ред. код]