Театр Олександра Духновича

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Divadlo Alexandra Duchnoviča.jpg

Театр Олександра Духновича (русин. Театр Александра Духновича, словац. Divadlo Alexandra Duchnoviča — театр, розташований в місті Пряшеві. Єдиний словацький театр, в якому грають п'єси русинською та українською мовою.

Театр Олександра Духновича був заснований в 1945 році як Український народний театр (словац. Ukrajinské národné divadlo (сучасні русини розглядаються великою кількістю науковців як частиною української нації). У 1990 році після падіння комунізму в Чехословаччині театр був перейменований на честь русинського священика, поета і громадського діяча Олександра Духновича. Художній керівник театру Василь Турок-Гетеш змінив спрямування театру таким чином, щоб збільшити долю творів кодифікованим варіантом лемківського говору південно-західного наріччя української мови, що ним розмовляє частина русинів-українців у Словаччині, та зменшити  — літературною українською.

Значна частина сучасного репертуару театру  — російська класика в перекладі русинською мікромовою. Також в репертуарі регулярно виходять нові вистави літературною українською мовою.

Посилання[ред. | ред. код]