Темістоклес Замміт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Темістоклес Замміт

Сер Темістоклес (Темі) Замміт (мальт. Themistocles (Temi) Zammit, 30 вересня 1864 — 2 листопада 1935) — мальтійський археолог, історик, письменник, професор хімії та лікар. У 1920–1926 — ректор Мальтійського університету та перший директор Національного музею археології Мальти у місті Валлетта.

Біографія[ред.ред. код]

Здобув медичну освіту в Мальтійському університеті, спеціалізувався на бактеріології в Лондоні та Парижі. 1905 року опублікував дослідження про передачу людині бруцельозу (B. melitensis), що був наявний в крові кози, через козяче молоко. Це дослідження допомогло подолати епідемію цієї хвороби на Мальті. Буцельоз на Мальті був відомий як «мальтійська лихоманка»). За боротьбу з буцельозом Замміт отримав звання лицаря.

Замміт також був автором низки літературних творів мальтійською мовою, за що Оксфордський університет присвоїв йому ступінь доктора літературознавства Honoris Causa. Замміт також опублікував «Історію Мальтійських островів» та провів розкопки ряду найважливіших археологічних пам'яток Мальти, таких, як підземне святилище Хал-Сафліені та мегалітичні храми Таршіен, Хаджар-Кім та Мнайдра, які пізніше були включені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Крім важливих археологічних відкриттів, які привернули до Мальти увагу істориків світу, Т. Замміт зробив важливий внесок в методологію археологічних досліджень. Його портрет зображений на мальтійській монеті 1973 року номіналом 1 фунт.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]