Тиберій Клавдій Нерон (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тиберій Клавдій Нерон
Народився прибл. 108 до н. е.
Помер після 63 до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Звання претор
Термін 68 рік до н.е.
Батько Тиберій Клавдій Нерон
Рід Клавдії
Діти Тиберій Клавдій Нерон Старший

Тиберій Клавдій Нерон (*Tiberius Claudius Nero, прибл. 108 до н. е. —після 63 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдіїв. Син Тиберія Клавдія Нерона. Був пра-пра-онуком Тиберія Клавдія Нерона, консула 202 року до н. е. Зумів зробити гарну кар'єру. У 79 році до н. е. стає монетарієм. На своїх монетах зобразив богинь Діану та Вікторію. Приблизно у 68 році до н. е. обирається претором.

У 67 році до н. е. увійшов до числа легатів, обраних Гнеєм Помпеєм Магном при підготовці війни проти піратів. Він отримав під контроль Гадітанську затока — частина Атлантики, що прилягала до Геркулесових стовпів (сучасний Гібралтар) з заходу. Тут зумів проявив себе талановитим та звитяжним військовиком.

У 63 році до н. е. Тиберій Нерон виявив під час кризи, пов'язаної з обговоренням у сенаті долі полонених учасників змови Луція Сергія Катиліни, наважився піти проти думки консуляров та лідерів сенату, які наполягали на негайної страти. Нерон першим з усіх запропонував замість страти тримати змовників під вартою до тих пір, поки не виженуть збройною силою Катиліну і не розслідують детально справу. Гай Цезар, чий опір думці більшості сенату увійшов в історію, лише повторював пропозиції Нерона.

Про подальшу долю Тиберія Нерона немає відомостей. Ймовірно у після придушення змови Катиліни він відійшов від політичних справ.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • W. Smith, art. Nero, Ti. Claudius (7), in W. Smith, A dictionary of Greek and Roman biography and mythology, II, Boston, 1867, p. 1161.