Тореадори з Васюківки (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тореадори з Васюківки
Обкладинка Тореадори з Васюківки.jpeg
Обкладинка книги видавництва
«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,
2004 р.
Жанр пригодницький
Автор Всеволод Нестайко
Мова українська
Написаний 1963 — 1970

Тореадори з Васюківки — пригодницька повість українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963–1970 роках. Вперше видавалася у 70-х роках видавництвами «Веселка» та «Школа». Книга перекладена близько 20 іноземними мовами й унесена до списку Андерсена. Повість складається з трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець із тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повістей є Ява Рень та Павлуша Завгородній (у ранніх редакціях — Криворотько). Письменник розповів таке: «Василь Євдокименко — художник, який оформляв мої книжки, одного разу розповів про школярів, які заблукали в кукурудзі й змогли вийти тільки тоді, як у селі на стовпі забалакало радіо. Так в оповіданні „Пригода в кукурудзі“ вперше з'явилися Ява й Павлуша, герої всієї трилогії „Тореадори з Васюківки“».

За часів незалежної України книжку перевидавали видавництва «Навчальна книга — Богдан» (спільно з «Веселкою») та «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Останнє видання дещо відрізняється від оригінальної редакції, автор видалив ідеологічні нашарування і додав нові сюжети.

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман) екранізувала Харківська студія телебачення (див. фільм «Тореадори з Васюківки»).

Посилання[ред.ред. код]


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.