Авраменко Олександр Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Авраменко
Forum vydavtsiv 2017.301.jpg
Народився 7 травня 1971
смт Комишуваха
Місце проживання Київ
Країна СРСР → Україна
Національність українець
Діяльність педагог, телеведучий, радіоведучий, письменник
Alma mater Запорізький національний університет
Галузь українська філологія, педагогіка
Заклад Київський університет
імені Бориса Грінченка

Технічний ліцей НТУУ «КПІ»
Ступінь доцент
Нагороди
Заслужений працівник освіти України
Особ. сторінка авраменко.укр

CMNS: Авраменко Олександр Миколайович у Вікісховищі

Авраменко Олександр Миколайович (нар. 7 травня 1971(19710507), смт. Комишуваха, Оріхівський район, Запорізька область) — український педагог, теле- та радіоведучий. Автор понад п'ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури. Лауреат Усеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996) та Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2007).

Доцент у Київському університеті імені Бориса Грінченка (з 1996), завідувач кафедри гуманітарних дисциплін у Технічному ліцеї НТУУ «КПІ», вчитель вищої категорії, вчитель-методист.[1][2] Заслужений працівник освіти України (2017).[3]

Життєпис

Народився 7 травня 1971 року в смт Комишуваха Оріхівський район Запорізької області.[4] Закінчив педагогічне училище, вступив до Запорізького національного університету, філологічний факультет якого закінчив із відзнакою 1995 року.

1996 року став лауреатом конкурсу «Учитель року». Потім навчався в Українському вільному університеті (Мюнхен, Баварія). Закінчив його з відзнакою 2000 року. З 1996-го працює доцентом у Київському університеті ім. Грінченка та завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін у Технічному ліцеї НТУУ «КПІ»[5].

Олександр Авраменко є одним із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови. Автор наукових публікацій, понад п'ятдесяти підручників і посібників; загалом на 2016 рік мав 107 виданих книжок.[6] Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Також він є упорядником посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

З 2009 року випускає добірки аудіодиктантів. Є автором унікальних самовчителів «Українська за 20 уроків» (2014), «100 експрес-уроків української» (2016). Із 2015 року веде мовну рубрику «Експрес-урок» на телеканалі «1+1».

Робота на радіо

2002—2016 — автор і ведучий передачі «Загадки мови» на Першому каналі Національного радіо України, у якій знайомив слухачів із цікавими фактами з історії української мови, її минулим, сьогоденням й майбутнім.

Автор і диктор текстів Радіодиктанту національної єдності, що лунає на Першому каналі Українського радіо до Дня української писемності та мови.[7][8]

Нагороди

  • лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-1996»;
  • лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2007), за «визначні дослідження в галузі української літератури»;
  • переможець усеукраїнських конкурсів підручників;
  • заслужений працівник освіти України (2017).

Примітки

Посилання