Тофуку-дзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 34°58′34″ пн. ш. 135°46′26″ сх. д. / 34.97611° пн. ш. 135.77389° сх. д. / 34.97611; 135.77389

Ворота саммон
Сад каміння
Сади, засновані в 1939
Цутенке

Тофуку-дзі (яп. 東福寺 — буддійський храмовий комплекс на південному сході Кіото, Японія.

Храм заснував монах Енні в 1236 році. Храм належить дзенській школі Ріндзай. Назву храму скомбіновано з назв найбільших храмів у Нара — монастир Кофуку і монастир Тодай. Храм побудували за вказівкою Кудзьо Мічіє[en], видного політичного діяча Японії епохи Камакура.

Ворота храму саммон — найдавніші з воріт дзенських храмів у Японії і є національним надбанням. Висота споруди становить 22 метри.

До складу всього храмового комплексу входить 24 храми, хоча раніше було 53, багато будівель не збереглися.

Сади храмового комплексу Тофуку-дзі[ред. | ред. код]

Храм знаменитий своїми кленами, червоне листя яких стає дуже мальовничим восени.

На території храмового комплексу розташовані багато садів, найвідоміші з яких 4 дзенівські сади (Північний, Південний, Західний і Східний) храму Ходзьо — будівлі, де проживали служителі. Сади були створені в 1939 році Мірей Сігеморі[en] (重森三玲, Mirei Shigemori), відомим японським фахівцем з садово-паркової архітектури та істориком японських садів, і вирішені в різних стилях і напрямках.

  • Північний сад являє собою майданчик, на якому в шаховому порядку розташовані невеликі квадрати з моху і каменю. По краях майданчика розташовані невисокі підстрижені кущі.
  • Південний сад складається з 4 груп каменів і валунів, розташованих на майданчику, посипаному гравієм. У крайньому правому куті західного боку розташовані п'ять покритих мохом «гір» і одиничний бонсай у правильному прямостоячому стилі.
  • Західний сад являє собою поєднання кущів азалій, сформованих у вигляді низьких паралелепіпедів з квадратною основою, окремих посадок чагарників і садових бонсай на щебеневому «полі» і «газонів» з моху.
  • Східний сад складається з семи циліндричних каменів різної висоти, розміщених у порядку зірок в сузір'ї Великої Ведмедиці. Ці камені спочатку використовувалися як фундаментні в різних будівлях храму. Камені розташовуються на полі зі щебеню.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]