Троянська програма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Троянський вірус)
Перейти до: навігація, пошук

Троянські програми, трояни, троянці (англ. Trojan Horses, Trojans) — різновид шкідницького програмного забезпечення, яке не здатне поширюватися самостійно (відтворювати себе) на відміну від вірусів та хробаків, тому розповсюджується людьми.

Термін походить від оповіді про Троянського коня з давньогрецької міфології, через використання троянцями різновиду соціальної інженерії, видаючи себе за безпечні й корисні застосунки, для того аби переконати жертв встановити їх на комп'ютер. Вважається, що першим цей термін в контексті комп'ютерної безпеки використав у своєму звіті «Computer Security Technology Planning Study» Деніел Едвардс, співробітник АНБ.[1]

Приклади троянів: Pinch, TDL-4, Trojan.Winlock, Clampi, WARRIOR PRIDE.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Способи видалення[ред.ред. код]

Загалом, троянські програми виявляються та видаляються антивірусним і антишпигунським ПЗ так само, як і інші шкідницькі програми. Проте їх складніше виявити контекстними методами антивірусів (заснованих на пошуку відомих програм), бо їх розповсюдження краще контролюється й екземпляри програм потрапляють до специалів антивірусної індустрії з більшою затримкою, ніж саморозповсюджувані шкідницькі програми. Однак еврістичні (пошук алгоритмів) і проактивні (стеження) методи на стільки ж дієві.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Rick Lehtinen, Deborah Russell, G. T. Gantemi Sr. Computer Security Basics O'Reilly, 2006. ISBN 0-596-00669-1