Тунець смугастий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Смугастий тунець

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Скумбрієві (Scombridae)
Рід: Смугастий тунець (Katsuwonus)
Kishinouye, 1915
Вид: Смугастий тунець
Katsuwonus pelamis
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
Euthynnus pelamis
Посилання
Вікісховище: Katsuwonus pelamis
Віківиди: Katsuwonus pelamis
EOL: 205769
ITIS: 172401
МСОП: 170310
NCBI: 8226
Fossilworks: 345174

Смугастий тунець (Katsuwonus pelamis[1]; яп. , кацуо[2]; англ. Skipjack tuna, Bonito) — риба родини скумбрієвих (Scombridae). Також відома як аку, арктичний боніт, океанічний боніт, скіпджек або риба-переможець.

Смугастий тунець — пелагічна риба, що мешкає у теплих екваторіальних і тропічних водах по всьому світу. Мігрує на північ у субтропічні і помірні води.

Короткий опис[ред. | ред. код]

Тіло смугастого тунця схоже на інших тунців. Але більш товсте і округле, з темними поздовжніми смугами на боках і животі. Ці смуги, що дали назву цьому видові тунця, йдуть від грудного плавника до хвоста. Колір спини — синьо-чорний, а живота — сріблястий. Спинні плавці розміщені близько один до одного. Луска є лише в районі грудного плавця і утворює своєрідний корсет.

Смугастий тунець належить до зграйних пелагічних риб. Довжина тіла сягає 1 м, а вага становить близько 25 кг. Середні смугасті тунці бувають довжиною до півметра і масою 3—5 кг. Риби цього виду формують зграї, що проживають у поверхневих горизонтах океанів і морів, у водах температурою 19—25 °С. Густі зграї смугастого тунця формуються з подібних за розміром риб, що мають однакові здібності до активного пересування. Зграя харчується анчоусами, дрібною рибою, кальмарами і ракоподібними, що живуть у поверхневих шарах океану. Нерест смугастого тунця відбувається лише в теплих тропічних водах і триває цілий рік.

Смугастий тунець належить до важливих промислових риб. Обсяги його вилову у світі займають перше місце серед інших тунців. М'ясо смугастого тунця має гарні смакові якості і використовується у багатьох національних кухнях світу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Синонімічні буноміальні назви — Euthynnus pelamis Fraser-Brunner, 1950; Euthynnus pelamis Beaufort a. Chapman, 1951
  2. Синонімічні японськ назви — мандара (マンダラ), ята (ヤタ), маґацуо (マガツオ).

Посилання[ред. | ред. код]