Українська ініціатива в Чеській Республіці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українська ініціатива в ЧР
Дата заснування 1994[1]
Тип Національно-громадська організація
Голова Віктор Райчинець
Адреса Чехія Чехія, Прага,
вул. Воцелова, 3
(Vocelova 3, 12000, Praha 2)
Офіційний сайт www.ukrajinci.cz

Українська ініціатива в Чеській Республіці (чеськ. Ukrajinská iniciativa v ČR,абр. УІЧР) — громадська організація, чеська національно-культурна організація українців. «Українська ініціатива в ЧР» є неприбутковою організацією, яка працює за національно-громадським принципом.

Українці в Чехії. Передумови створення[ред. | ред. код]

Як свідчить статистика, питома вага національних меншин у Чеській Республіці зростає. Особливо ця тенденція стосується української громади, яка протягом останнього десятиліття зросла більш ніж удвічі: сьогодні українська національна меншина в Чехії посідає четверте місце за кількістю її членів після словацької, польської та німецької. На законних підставах в Чехії нині мешкає понад 50 тисяч громадян України. Найбільшим організованим об'єднанням українців у Чеській Республіці стала «Українська ініціатива»[2].

Історія, мета і цілі «Української ініціативи»[ред. | ред. код]

1993 року в Празі зібралися близько сорока українців, які вирішили, що українській національній меншині в Чехії необхідна організація, з допомогою якої можна відстоювати свої права. Так виникла громадська організація «Українська ініціатива в Чеській Республіці». Ініціатором її створення стала Лідія Райчинець-Затовканюк[1].

Головною метою діяльності організації є підтримка та розвиток української культури в рамках європейського та чеського суспільств. Діяльність «Української ініціативи» спрямована на просування та захист інтересів українців і України у Чеській Республіці, популяризацію України, створення та підтримку її позитивного іміджу в Європі, сприяння діалогу української громадськості з інституціями і громадянським суспільством Європейського Союзу.

Діяльність УІЧР[ред. | ред. код]

Акції прямої дії[ред. | ред. код]

Важливою формою роботи «Української ініціативи» є проведення культурних і громадських заходів. Зокрема в 2011 році УІЧР у зв'язку з переписом населення у Чеській Республіці провела акцію «Будьмо — визнай себе українцем» (у зв'язку з переписом населення у Чеській Республіці), підтримала петицію Світового Конгресу Українців «Визнайте Голодомор геноцидом!»[3].

Щорічно УІЧР бере участь в організації в Чехії заходів по святкуванню Дня Незалежності України, інших національних і народних свят, організує «Дні української культури в Чехії»[4][5].

Видає україномовний часопис «Пороги», який розповсюджується на території Чехії та поза її межами[6].

Консультативна допомога[ред. | ред. код]

«Українська Ініціатива у ЧР» у рамках спільного з Міжнародною організацією з міграції проекту, який реалізується за підтримки Чеської фундації Фонду Відкритого суспільства надає безкоштовні консультаційні послуги для іноземців та послуги асистента з наступних питань[7]:

  1. Зміни у законодавстві, які стосуються працевлаштування та проживання в Чеській Республіці (відповідно до актуальних, чинних законів).
  2. Працевлаштування — пошук роботи, зміна працедавця, проблеми із працедавцем тощо.
  3. Перебування — умови перебування, зміна мети перебування, вирішення проблем під час втрати мети перебування.
  4. Документи (паспорт, посвідчення про дозвіл на перебування) — чинність документів, їхня втрата тощо.
  5. Працевлаштування — умови ведення підприємницької діяльності та приватної справи.
  6. Визнання освіти та кваліфікації — консультації з питань нострифікації документів про освіти.
  7. Допомога у кризових ситуаціях (пошук тимчасового житла та засобів для існування).

Структура, партнери[ред. | ред. код]

Виконавчий провід організації розташований в Празі. Голова проводу — Віктор Райчинець, заступник голови — Валерій Кулацький (регіон Хомутов), Богдан Райчинець — секретар.

Регіональні організації:

  • В Північній Чехії
"Дзвони надії" (Хомутов). Голова — Валерій Кулацький;
"Українська світлиця" (Тепліце). Голова — Калісія Федорук;
  • В Західній Чехії
Центр для підтримки інтеграції чужинців (Плзень).

Партнери

"Українська ініціатива в ЧР" є членом Європейського та Світового конгресів українців, співпрацює з урядом Чехії, мерією Праги, посольством України в Чехії, іншими українськими організаціями та організаціями національних меншин Чехії.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]