Європейський Конґрес Українців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Європейський Конґрес Українців (ЄКУ)[1] — міжнародна спілка українських організацій, яка була створена для організації роботи українських громад Західної Європи з метою утвердження їх провідної ролі в питанні правдивого пояснення української національної справи в країнах проживання українців та проведення кропіткої просвітянсько-агітаційної діяльності серед корінного населення стосовно віковічної української ідеї — здобуття українським народом незалежності і створення самостійної, соборної української держави.

Історія[ред. | ред. код]

В Лондоні 1949 року під час V конференції українських громадських допомогових комітетів Європи було засновано Координаційний осередок українських громадських центральних установ (КОУГЦУ). Установці збори пройшли в центральному домі Союзу українців у Великій Британії. Відіграв важливу роль у процесі об'єднання українців за межами України.

У зв'язку з проголошенням у 1991 році незалежності України, робота ЄКУ переорієнтована на допомогу українському народові в побудові національно-демократичного ладу та ринкових відносин, сприяння співпраці між європейськими державами та Україною, її вступу в політичні й економічні структури ЄС.

1994 року в Празі на VIII з'їзді КОУГЦУ організацію був перейменований на Європейський Конґрес Українців. З цього часу розгорнув діяльність у Центральній та Східній Європі.

Організація[ред. | ред. код]

Тривалий час вибори голови відбувалися щорічно, лише з 1994 року встановлено дворічну каденцію, яка з 1997 року стала чотирічною. Нині ЄКУ захищає інтереси й координує діяльність 30-ти українських суспільно-громадських організацій у 22 державах Європи: Бельгії, Болгарії, Боснії і Герцеговині, Великій Британії, Голландії, Греції, Данії, Іспанії, Естонії, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії, Чорногорії, Словаччині, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.

Члени:

Теперішнє керівництво[ред. | ред. код]

Голова ЄКУ — Хортяні Ярослава (Угорщина, Будапешт).

Генеральний Секретар ЄКУ — Мазур Любомир (Велика Британія, Лондон).

Голови ЄКУ[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]