Українське товариство дружби і культурного зв'язку з зарубіжними країнами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українське Товариство Дружби і Культурного Зв'язку з зарубіжними країнами (УТД), створене 1959 на базі Українського товариства зв'язку з закордоном (1926-1959), за статутом, об'єднання установ, підприємств, мистецьких груп й окремих діячів УРСР з метою популяризації культури різних народів в Україні й українців за кордоном.

Історія діяльності[ред. | ред. код]

УТД скеровує діяльність республіканських, обласних і міських відділів товариств дружби (рад.-поль., рад.франц., рад.-кан. й ін.). Воно влаштовує дні УРСР у різних країнах, дні окремих міст УРСР у містах за кордоном; (дні Одеси в Ґенуї, Києва у Флоренції тощо), утримує зв'язки з прорадянськими організаціями типу Ліги американських українців, Товариства об'єднаних українців канадців, з музеєм М. Колянківського в Ніагара Фолс у Канаді; сприяє у встановленні зв'язків між університетами УРСР й університетами інших країн. УТД є речником політики уряду СРСР і УРСР за кордоном, його головне завдання — прорадянська пропаганда, гуртування прихильних до СРСР організацій та осіб тощо. УТД є колективним членом Союзу радянських товариств дружби і культурного зв'язку із зарубіжними країнами СРСР, який контролює УТД і "вважає його своїм республіканським відділом. Тому зв'язок УТД з іноземцями здійснюється здебільшого у рамках загально-союзних делегацій. УТД видає разом зі Спілкою Письменників України місячник «Всесвіт».

Керівники товариства[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж — Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995. — ISBN 5-7707-4049-3.
  • Рибалко О. Л. Огляд фонду ЦДАЖР УРСР "Українське товариство дружби і культурного зв'язку з зарубіжними країнами" // Архіви України. - 1986. - № 5. - С. 35-42.
  • Крамар О.С. Проблеми створення та діяльності Всеукраїнського товариства культурного зв'язку із закордоном: друга половина 20‒х – початок 30‒х років XX століття // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв: Наук. журнал. – К.: Міленіум, 2009. – №2. – С.95–100

Посилання[ред. | ред. код]