Фаєр-шоу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Fire Gypsy performing fire poi.jpg

Фаєр шоу (англ. fire show), вогняне шоу — сучасне оригінальне видовище, об'єднуюче театр і вогонь. Для України це поки що доволі новий жанр мистецтва, але він стрімко розвивається.

Історія[ред.ред. код]

Вогняне шоу зародилося на березі Тихого океану. Там використовували снаряд «Пої» — «М'ячик на мотузці» як частина культурного дійства і просто для розваги.

Фаєр-шоу увійшло в побут завдяки артистам австралійських цирків, які в ХХ столітті перейняли ідею обертання палаючого інструменту і вивели її на новий рівень майстерності. Вже в 1960-70-х роках по всьому світу починають прогресувати танці з вогнем. Під кінець ХХ століття цей вид мистецтва крім циркового аспекту перейшов у нову сферу життя. В Україні перші театри вогню почали зявлятись з 2001 року.

Реквізит[ред.ред. код]

  • Пої — це інструмент, зроблений з вантажу на нерозтяжному підвісі (ланцюг, мотузка). Вогненні пої — це гніт з негорючої тканини прикріплений до сталевого ланцюга. Є багато різновидів — снеки, шашлики, кометні пої.
  • Роуп дарт являє собою гніт на мотузці довжиною близько 3х метрів.
  • Вогняне віяло — інструмент що являює собою металеві конструкції із спиць, приєднаних до округлої рукоятці у формі віяла, з гнітами розташованими на кінцях спиць. Сторіччями віяло є цінним видом зброї в бойових китайських і корейських мистецтвах.
  • Стаф — палиця, що має гніт на двох кінцях, довжина якої в середньому, становить 1 м.
  • Вогняне дихання (англ. Fiery breath) — видування палива на факел, в результаті якого з'являється «хмара вогню».