Флора (міфологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Флора (Flora)
Flora (Museum of Bordeaux).jpg
'
богиня квітів, розквіту, весни і польових плодів
Міфологія: Римська
Значення імені: рослинність
В інших культурах: Хлоріда
Місцевість: Середня Італія, Древній Рим
Чоловік: Зефір
Свята на честь: флоралії


Флора (лат. Flora) — римська богиня, культ якої був поширений в Середній Італії, особливо серед сабінів. Вона була богинею квітів, розквіту, весни і польових плодів; на честь неї у сабинян був названий місяць, що відповідав квітню або травню (mese Flusare = mensis Floralis). В античному мистецтві Флора зображувалася дівчиною або молодою жінкою, увінчаною квітами. Таке її зображення стало поширеним сюжетом у мистецтві нового часу. Переносно Флора — рослинність.

Богиня Флора подібна божествам вмираючої природи, що відроджується, турбується про землеробство або рослинність в цілому. Такі боги звичайні для міфологій і релігій народів, що живуть або жили на територіях, для природи яких характерна сезонність.

За переказами, Тит Тацій поставив їй у Римі вівтар; крім того, існував особливий фламін, що керував її культом (лат. flamen Floralis), і їй приносили жертви арвальські брати. Якщо найдавніші списки свят не містять згадки про свято на честь Флори, то це пояснюється тим, що воно, подібно до інших аграрним свят, було рухомим (feriae conceptivae). Ймовірно, це свято спочатку справлявся в кінці квітня або початку травня, але згодом бло витіснений іграми на честь Флори — флораліями (лат. ludi Florales), заснування яких відноситься до 238 р. до н. е., коли був освячений храм Флори.

З 173 до н. е. року ігри святкувалися раз на рік; за часів Цезаря святкування тривало шість днів. З тих фактів, що будівництво храму і установа ігор були приписані Сивілиними книгами, а самі флоралії відрізнялися розпущеним характером, можна зробити висновок, що культ Флори мав грецьке походження.

Посилання[ред.ред. код]