Френсіс Гойя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Френсіс Гойя
Francis-Goya.jpg
Народився 16 травня 1946(1946-05-16) (71 рік)
Льєж, Бельгія
Громадянство Flag of Belgium (civil).svg Бельгія
Ім'я при народженні Френсіс Вейєр
Діяльність композитор, гітарист
Сторінка в Інтернеті francisgoya.com

Френсіс Гойя (Francis Goya) — відомий бельгійський композитор та гітарист

Біографія[ред.ред. код]

Народившись в родині музикантів, він вперше взяв у руки гітару у віці 12 років. У 16 років Френсіс Гойя організував перший гурт (Les Jivaros) разом зі своїм братом-ударником та кількома друзями.
У 1966 році він знайомиться зі співаком Лу (Lou), який приєднується до рок-гуртк Френсіса "The Liberty Six" (Лу пізніше продюсував виконавця Plastic Bertrand і написав для нього пісню «Ça plane pour moi», яка придбала світовий успіх).
У 1970 році Френсіса Гойю запрошують в професійний гурт, що грає музику соул (soul), JJ Band, з яким він записує два альбоми, продюсером другого альбому є Брайан Беннет (Brian Bennet), ударник групи "The Shadows".
Ця платівка записується в Лондоні для компанії CBS. Завдяки JJ Band, Френсіс Гойя бере участь в турне по Європі та Африці.
Також він стає студійним гітаристом і грає на сцені з такими різними виконавцями, як Деміс Руссос, The Three Degrees, Вікі Леандрос (Vicky Leandros) та іншими.

Творчість[ред.ред. код]

Блискуча ідея. "Ностальгія" ("Nostalgia")[ред.ред. код]

У 1975 він записує свою першу сольну платівку «Nostalgia», яка швидко піднялася на верхні рядки хіт-парадів.
«Nostalgia» — це ніжна і романтична мелодія, написана Френсісом Гойєю і його батьком. Саме вона послужила початком його міжнародної кар'єри. Френсіс Гойя їздить в турне по всьому світу: від Азії до Латинської Америки, Південної Африки, Росії і т.д. Між турами він записує як мінімум по одному новому альбому, кількість яких в підсумку досягає 35 платівок і CD-дисків, більшої частини з них присвоюється золотий або платиновий статус.
На сьогоднішній день Френсіс Гойя продав понад 28 мільйонів своїх альбомів по всьому світу - ситуація досить рідкісна для інструментальної музики. У 1991 році Френсіс Гойя диригує оркестром у виступі Люксембурга на Євробаченні в Римі, а в 1993 році - в Ірландії.

Латиноамериканський вплив[ред.ред. код]

Завжди захоплюючись латиноамериканською музикою, Френсіс Гойя в 1991 вирішує записати паралельно з інструментальною музикою CD-диск бразильських пісень (Bahia Lady). Тембр його голосу і палкість його гітарного виконання явили собою прекрасне поєднання, яке сподобалося публіці.
Він вирішує продовжити даний напрямок і в 1992 і 1993 рр. записує два нових альбоми в цьому ж стилі (Noche Latino і Festival Latino).
1994 стає роком повернення до витоків і записи нового інструментального диска, а також роком турне до Голландії, де було дано близько п'ятдесяти концертів.
У 1996 записується новий альбом (Gondwana) з музикою в стилі нью-ейдж (New Age). У 1998 році Френсіс Гойя записує прекрасні пісні Жака Бреля (Jacques Brel), які виходять на CD і набувають поширення по всій Європі.
Потім записується спільний альбом з Річардом Клайдерманом (Richard Clayderman).

Вітер зі Сходу[ред.ред. код]

У 1981 р. Гойя став першим артистом «легкого жанру», який виступив разом з оркестром Большого театру, під акомпанемент російських народних інструментів і чоловічого хору. Російські мотиви Гойї вдаються якнайкраще, про що свідчить прекрасний альбом Moscow Nights. В цей альбом з повітряними куполами собору Василя Блаженного на обкладинці увійшли в основному обробки народних пісень - "Калинка", "Дві гітари", "Очі чорні" і незвичайні інтерпретації "Підмосковних вечорів" Соловйова-Сєдого і "Дорогой длинною" Раскіна.

Альбом "Moscow Nights", записаний в Москві, видається в 1981 році у всіх країнах колишнього СРСР, де користується широкою популярністю, що дозволило Френсіс Гойї стати західноєвропейської зіркою в Східній Європі.

Березень 2001, перші концерти в Естонії[ред.ред. код]

Френсіс Гойя живе в Брюсселі в 2005 році

Після двадцятирічного успіху в Східній Європі Френсіс Гойї було запропоновано дати концерт в Естонії, в Талліннської філармонії, в супроводі камерного оркестру в концертному залі філармонії, під керівництвом Жана-Люка Дріона (Jean-Luc Drion), піаніста і диригента, з яким Френсіса Гойю пов'язує дружба впродовж 30 років.

Цей перший концерт був настільки успішний, що Френсіс Гойя був змушений збільшити час свого перебування в Естонії і дати другий концерт на наступний день в тому ж концертному залі філармонії. Після такого першого досвіду в Естонії Френсіс Гойя вирішив записати інструментальний альбом, що включає твори, написані великим естонським композитором Раймондом Валгре (Raimond Valgre).

Цей альбом також приніс йому величезну популярність в Естонії. До всього іншого, російський альбом A Tribute To Alexandra Pakhmutova, записаний в Санкт-Петербурзі, отримав широке поширення в Кореї, на Тайвані і в Китаї.

В 2018 році приймав участь в ценемонії нагородження музичної премії "YUNA-2018" в місті Києві, де разом із Сергієм Бабкіним виконав пісню "Забери". А також прийняв участь у нагороджені номінації "Найкраще концертне шоу", що отримав Monatik.[1]

«Atelier Art et Musique» (Художня і музична студія) в Марракеші (Марокко)[ред.ред. код]

Школа присвячена любові до мистецтва і музики. За ініціативи Френсіса Гойї і його дочки Валерії та Сандрін, яка також працює у Фонді, Atelier Art et Musique Francis Goya була створена 8 травня 2010.

Завдяки моральній підтримці Консульства Бельгії, префектури Марракеша і партнерству з Yamaha стало можливо почати заняття з інструментальних і вокальних дисциплін. Atelier Art & Musique Francis Goya орієнтована на всіх, від новачків до зрілих музикантів, і на все, від музичного розвитку до сольфеджіо, включаючи численні заняття з гри на гітарі, фортепіано, скрипці, уроки танців і співу. Справді, понад сто учнів з різним рівнем записалися на різні курси, виявляючи жвавий інтерес до своєї школи.

Фонд Френсіса Гойї для культурного розвитку дітей та підлітків з неблагополучних районів[ред.ред. код]

Логотип Francis Goya Фонду Дитинства

На всьому тривалому протягом своєї кар'єри композитора і концертанта Френсіс Гойя завжди брав участь у благодійних заходах, які збирали пожертви на фінансування дитячих будинків і середніх шкіл в Камбоджі, департаменту невідкладної педіатрії Лікарні Королеви Фабіоли в Бельгії, Онкологічного фонду Сен-Мішель в Брюсселі. Коли Френсіс Гойя переїхав багато років тому в Марокко, він побачив, що розвиток марокканської молоді потребує підтримки.

Блискуча ідея прийшла йому в голову, коли він подорожував по півдню країни. Він грав на гітарі в колі своєї сім'ї на привалі недалеко від невеликого села, і несподівано натовп дітей оточила його і теж стала слухати. Ця ідея отримала розвиток: Френсіс вирішив заснувати Фонд, метою якого стало б відкриття нових талантів серед дітей та підлітків з неблагополучних районів, допомога їм у розвитку їх музичних талантів. Для створення Фонду Френсіса Гойї була отримана допомога від марокканських і європейських друзів Френсіса Гойї, які поділяють ці цінності. Підхід полягає в організації безкоштовних концертів для того, щоб зібрати кошти на покупку музичних інструментів і фінансувати уроки співу та танців для дітей. Для виявлення молодих талантів, які можуть отримати користь із серйозних занять музикою, отримати можливість зарубіжних стажувань, і тих, кому необхідний контроль і допомога в довгостроковій перспективі, відвідуються школи, дитячі будинки, а також гірські райони. «Коли життя щедра з нами, приходить час віддавати, послужити чого-небудь, тим більше, музика зігріває серця. Сьогодні важливий день: ми закладаємо перший камінь у фундамент будівлі і, користуючись можливістю, звертаємося до щедрості жертводавців для фінансування наших цілеспрямованих проектів, таких як пожертвування музичних інструментів, взяття на себе проведення художніх занять для дітей та підлітків з неблагополучних районів (дитячі будинки, лікарні, Дуари). Заздалегідь дякую Вам за висвітлення і публічність, які ви можете дати цій чудовій ініціативи ». Промова Президента Фонду Френсіса Гойї.

Дискографія[ред.ред. код]

 • Nostalgia (1975)
 • Souvenirs aus Griechenland (1979)
 • Summernight Moods (1979)
 • Romantic Guitar (1985)
 • This is Francis Goya (1986)
 • Rendez-vous (1988)
 • Plays His Favourite Hits Vol.1 (1990)
 • Bahia Lady (with Carmina Cabrera) (1990)
 • Noche Latino (with Carmina Cabrera)(1993)
 • Festival Latino (with Carmina Cabrera)(1994)
 • The Very Best of (1994)
 • Together (with Peter Weekers) (1994)
 • Jacques Brel (1998)
 • Plays His Favourite Hits Vol. 2 (1998)
 • Francis Goya in Moscow (1999)
 • Together (with Richard Clayderman)(2000)
 • Latin Romance (1999)
 • Best of Francis Goya (1999)
 • De Mooiste Sfeermelodieën (2000)
 • Pleased to meet You, Mr. Valgre (2001)
 • Hollands Glorie (2002)
 • Hollands Glorie Kerst (2002)
 • A tribute to Alexandra Pakhmutova (2002)
 • Klassieke Droommelodieën (2003)
 • Rakkaudella (2004)
 • Intimité (with Jean-Luc Drion)(2004)
 • Magic Moments (2004)
 • Gondwana (2004)
 • Face to Face (2005) (with Richard Clayderman)
 • Wings for life (2008)


 1. Телеканал Прямий (2018-02-26). Церемонія нагородження музичної премії YUNA-2018 дивитися повну версію. Процитовано 2018-04-16.