Фріс Павло Львович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фріс Павло Львович
Народився 6 липня 1949(1949-07-06) (69 років)
м. Дрогобич
Громадянство Україна Україна
Місце проживання м. Івано-Франківськ
Відомий завдяки кримінальне право
Науковий ступінь доктор юридичних наук
Відомі учні Савінова Наталія Андріївна, Марисюк Констянтин Богданович, Медицький Ігор Богданович, Козич Ігор Васильович, Микитин Юрій Іванович
Заклад Юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат премії імені Ярослава Мудрого
Звання професор

Український правознавець-криміналіст. Доктор юридичних наук (2005), професор (2008), завідувач кафедри кримінального права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (2008). Заслужений діяч науки і техніки України (2009), академік (дійсний член) Академії наук Вищої освіти України (2011), лауреат премії імені Ярослава Мудрого (2014)

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 06 липня 1949 р. в м. Дрогобичі Львівської області.

У 1972 р. закінчив юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка.

З 1972 по 1973 р. — проходив службу в лавах Збройних Сил СРСР на посаді в.о. слідчого військової прокуратури гарнізону.

До 1975 р. працював в органах державної виконавчої влади та на посаді завідуючого лабораторією Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника.

З 1975 по 1990 рр. — працював у Івано-Франківській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР на посадах викладача, старшого викладача.

З 1990 р. — доцент Івано-Франківського педагогічного інституту ім. Василя Стефаника.

З 1992 р. — працює на юридичному факультеті (з 2002 р. — Юридичному інституті) Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника — на посадах доцента кафедри теорії та історії держави та права, доцента кафедри кримінального права та процесу, професора кафедри кримінального права і процесу, завідуввача кафедри кримінального права.

Заслужений діяч науки і техніки України (2010 р.), Лауреат премії імені Ярослава Мукдрого за внесок в юридичну науку (2015 р.)

Академік (дійсний член) Академії наук Вищої освіти України (2011 р.)

Основними напрямами наукових досліджень П. Л. Фріса є проблеми теорії кримінального права, кримінально-правова політика, філософія кримінального права. П. Л. Фрісу належать понад 250 наукових праць, серед найважливіших з яких монографії: «Кримінально-правова політика Української держави: теоретичні, історичні та правові проблеми» (2005 р.); «Нарис історії кримінально-правової політики України» (2005 р.); «Порівняльне кримінальне право Республіки Польща та України в контексті Європейського Союзу» (у співавторстві — 2007 р.); «Політика у сфері боротьби зі злочинністю і права людини» (2009 р.), «Застосування ОВС норм та інститутів кримінального та адміністративного права під час проведення Євро 2012» (у співавторстві -2012 р.) «Правова доктрина України» (у співавторстві — 2013 р.), а також ряд підручників та навчальних посібників, найвідомішим з яких є підручник з Загальної частини кримінального права України (2-ге видання — Київ: Атіка, 2009), "Політика у сфері боротьби зі злочинністю: теоретичні та правові проблеми" (у співавторстві - 2016 р.)

Посилання[ред. | ред. код]