Харківський національний університет внутрішніх справ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківський національний університет внутрішніх справ
ХНУВС
Герб Харківського національного університету внутрішніх справ
Харківського національного університету внутрішніх справ загальний вигляд
Харків
Тип навчальний заклад
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Харків
Гасло Знання. Закон. Честь.
Акредитація IV  рівня
Ректор
генерал поліції третього рангу, доктор юридичних наук, доцент Сокуренко Валерій Васильович
Докторів доктори ХНУВС
Випускники Категорія:Випускники Харківського університету внутрішніх справ
Адреса 61080, м. Харків, просп. Льва Ландау (до 2016 р. - просп. 50-річчя СРСР), 27, факс: +38 (057) 7398300, E-Mail: odin.univd@gmail.com
Сайт Харківський національний університет внутрішніх справ

Харківський національний університет внутрішніх справ — вищий навчальний заклад системи МВС України, заснований 22 листопада 1994 року. 2 березня 2001 року Указом Президента України Університету внутрішніх справ було надано статус національного.

Структура університету[ред. | ред. код]

В університеті готують фахівців на шести факультетах: факультеті № 1 (слідства), факультеті № 2 (кримінальної поліції), факультеті № 3 (підрозділів поліції превентивної діяльності), факультеті № 4 (кіберполіції), факультеті № 5 (заочного навчання), факультеті № 6 (права та масових комунікацій).

Також у складі університету функціонує Сумська філія, діють представництва в містах Маріуполі, Мелітополі, Полтаві та Смілі.

Підготовка фахівців здійснюється в галузях: право, цивільна безпека, управління та адміністрування, соціальні та поведінкові науки, інформаційні технології.

Університет надає вищу освіту за сімома спеціальностями: право; правоохоронна діяльність; кібербезпека; комп'ютерні науки та інформаційні технології; психологія; соціологія; фінанси, банківська справа та страхування з наданням ступеня вищої освіти «бакалавр», «магістр».

Навчальний заклад здійснює підготовку за освітньо-науковим ступенем доктор філософії за спеціальностями право, психологія, науки про освіту.

Працюють 32 кафедри, науково-дослідна лабораторія. Діють 6 спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора юридичних і доктора психологічних наук.

Пріоритети діяльності[ред. | ред. код]

Колективом університету визначено пріоритети, яких він дотримується у своїй діяльності, — національно-патріотичне і культурне виховання, здоровий спосіб життя, оволодіння ІТ-технологіями, поглиблене вивчення іноземних мов.

У навчальному закладі працюють секції з різних видів спорту: муай-тай, самбо, дзюдо, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів тощо. На території університету побудовано літній спортивний майданчик, який включає в себе два футбольних поля, майданчики для гри у волейбол і баскетбол та смугу перешкод, де в умовах, наближених до реальних, курсанти відпрацьовують професійні навички.

В університеті хороша матеріально-технічна база. Діють навчально-тренувальні полігони — райвідділ поліції та криміналістичний, центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, аудиторія-амфітеатр, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету. Працює Центр гендерної просвіти, який було створено у 2002 році. В діяльності центру приймають участь курсанти, студенти, викладачі.

Обладнані унікальні навчальні аудиторії — зала судових засідань, зелена кімната. Діє юридична клініка, в якій  курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню.

Створено належні санітарно-побутові умови для проживання курсантів і студентів у гуртожитках. У них є кімнати для самопідготовки з доступом до мережі Інтернет, спортивні зали. Працює медико-санітарна частина, при якій відкрито нове стаціонарне відділення, розширено та оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні породи дерев, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

У вищому навчальному закладі на громадських засадах діє Університет культури, в рамках роботи якого відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи, зустрічі з видатними митцями Харківщини. Молодь відвідує театри, художні виставки, галереї тощо. В університеті працює багато гуртків художньої самодіяльності, прикладного мистецтва, діє літературна студія. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів: конкурсу «Міс першокурсниця», святкування Дня закоханих, огляду-конкурсу художньої самодіяльності, фестивалю команд КВК, святкових концертів з нагоди державних і професійних свят.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін.

Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ має високе звання «Флагман освіти і науки України», тричі ставав переможцем Всеукраїнського освітянського рейтингу «Софія Київська», відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має інші нагороди.

Випускники[ред. | ред. код]