Харківський національний університет внутрішніх справ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Харківський національний університет внутрішніх справ
ХНУВС
Герб Харківського національного університету внутрішніх справ
Харківського національного університету внутрішніх справ загальний вигляд
Харків
Тип навчальний заклад
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Харків
Гасло Знання. Закон. Честь.
Акредитація IV  рівня
Ректор
генерал поліції третього рангу, доктор юридичних наук, доцент Сокуренко Валерій Васильович
Докторів доктори ХНУВС
Адреса 61080, м. Харків, просп. Льва Ландау (до 2016 р. - просп. 50-річчя СРСР), 27, факс: +38 (057) 7398300, E-Mail: odin.univd@gmail.com
Сайт Харківський національний університет внутрішніх справ

Харківський національний університет внутрішніх справ — вищий навчальний заклад системи МВС України, заснований 22 листопада 1994 року. 2 березня 2001 року Указом Президента України Університету внутрішніх справ було надано статус національного.

В університеті готують фахівців за державним замовленням та на госпрозрахункових засадах на денній та заочній формах навчання на шести факультетах: факультеті № 1 (слідства), факультеті № 2 (кримінальної поліції), факультеті № 3 (підрозділів поліції превентивної діяльності), факультеті № 4 (кіберполіції), факультеті № 5 (заочного навчання), факультеті № 6 (права та масових комунікацій). Також у складі університету функціонує Сумська філія, діють представництва в містах Маріуполі, Мелітополі, Полтаві та Смілі.

Підготовка фахівців здійснюється в галузях: право, цивільна безпека, управління та адміністрування, соціальні та поведінкові науки, інформаційні технології. Університет надає вищу освіту за сімома спеціальностями: право; правоохоронна діяльність; кібербезпека; комп’ютерні науки та інформаційні технології; психологія; соціологія; фінанси, банківська справа та страхування з наданням ступеня вищої освіти «бакалавр», «магістр».

Навчальний заклад здійснює підготовку за освітньо-науковим ступепенем доктор філософії за спеціальностями право, психологія, науки про освіту.

Університет має потужний науково-педагогічний колектив. Заняття з курсантами, студентами та слухачами проводять 62 доктори наук, 46 професорів, 357 кандидатів наук, 178 доцентів. Працюють 32 кафедри, науково-дослідна лабораторія, створені власні наукові школи, які займають провідні позиції в науковому середовищі та кожна з яких має значні здобутки. Діють 6 спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора юридичних і доктора психологічних наук.

Колективом університету визначено пріоритети, яких він дотримується у своїй діяльності, – національно-патріотичне і культурне виховання, здоровий спосіб життя, оволодіння ІТ-технологіями, поглиблене вивчення іноземних мов.

В університеті хороша матеріально-технічна база. Діють навчально-тренувальні полігони – райвідділ поліції та криміналістичний, центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, аудиторія-амфітеатр, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету. Працює Центр гендерної освіти, унікальні навчальні аудиторії – зала судових засідань, зелена кімната. Діє юридична клініка, в якій  курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню.

Створено належні санітарно-побутові умови для проживання курсантів і студентів у гуртожитках. У них є кімнати для самопідготовки з доступом до мережі Інтернет, спортивні зали. Працює медико-санітарна частина, при якій відкрито нове стаціонарне відділення, розширено та оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні породи дерев, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

У навчальному закладі працюють секції з різних видів спорту: тайського боксу, самбо, дзюдо, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів тощо. Надзвичайно популярними серед молоді є ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол. На території університету побудовано літній спортивний майданчик, який включає в себе два футбольних поля, майданчики для гри у волейбол і баскетбол та смугу перешкод, де в умовах, наближених до реальних, курсанти відпрацьовують професійні навички. Молодь і працівники навчального закладу відвідують тренажерні зали, зали для занять єдиноборствами, ігровими видами спорту. Спортсмени університету – неодноразові переможці чемпіонатів України, Європи та світу.

У вищому навчальному закладі на громадських засадах діє Університет культури, в рамках роботи якого відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи, зустрічі з видатними митцями Харківщини. Молодь відвідує театри, художні виставки, галереї тощо. В університеті працює багато гуртків художньої самодіяльності, прикладного мистецтва, діє літературна студія. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів: конкурсу «Міс першокурсниця», святкування Дня закоханих, огляду-конкурсу художньої самодіяльності, фестивалю команд КВК, святкових концертів з нагоди державних і професійних свят.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін.

Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ має високе звання «Флагман освіти і науки України», тричі ставав переможцем Всеукраїнського освітянського рейтингу «Софія Київська», відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має інші нагороди.