Харьковские губернские ведомости (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Харьковские губернские ведомости — офіційна газета, яка видавалася в Харкові (Російська імперія) з 1838 року. Газета видавалася російською мовою спочатку щотижня, з 1866 року два рази на тиждень, з 1868 року три рази, з 1870 року чотири рази, з 1874 року виходила щодня. У 18591865 роках при «Ведомостях» виходили «Прибавления» три рази на тиждень. Газета припинила існування 31 грудня 1915 року.

Редакторами газети в різний час були: юрист Олександр Дмитрович Градовський, професор Харківського університету Андрій Сергійович Вязігін (останній редактор газети)[1].

«Харьковские губернские ведомости» займали значне місце серед «Губернских Ведомостей», які зазвичай були присвячені у своїй неофіційній частині тільки вивченню місцевої історії, археології та етнографії. «Харьковские губернские ведомости» були великою загальною газетою, яка вважалася однією з найкращих провінційних газет. Газета становила противагу іншому великому друкованому органу Харкова — газеті «Южный Край», яка прилягала за своїм напрямом до газети «Московские Ведомости»[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література

Михайлин І. Л. Нарис історії журналістики Харківської губернії. 1812–1917 / І. Л. Михайлин . — Х. : Колорит, 2007. — 366 с.