Хопер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хопер
Hoper sla.jpg
Витік в центральній частині Пензенської області, в межах Приволзькой височини
Гирло Дон
Країни басейну Росія Росія
Прирічкові країни Росія Росія
Довжина 980 км
Площа басейну 61 100 км²
Притоки Ворона, Савала (праворуч)
Сердоба, Бузулук (зліва)
Категорія у Вікісховищі Хопер

Хопер — річка в Пензенській, Саратівській, Воронізькій і Волгоградській областях Росії, найбільша ліва притока Дону. Довжина 980 км, площа басейну 61 100 км².

Живлення переважно снігове. Повінь у квітні — травні. Найбільша витрата води 2 720 м³/с. Замерзає у грудні, розкривається в кінці березня — початку квітня. У окремі роки льодостав нестійкий. Ширина до 100 м, глибина до 7 м. Дно здебільшого піщане; течія швидка. У долині Хопра — багато стариць.

Хопер бере початок на Приволзькій височині, впадає в Дон поблизу станиці Усть-Хоперська. Найбільші притоки: Ворона, Савала (праві), Сердоба, Бузулук (ліві).

Хопер судноплавний (від міста Новохоперська, за 323 км від гирла). На річці розташовані міста Балашов, Новохоперськ, Урюпінськ.

У нижній течії — Хоперський заповідник.

Долина Хопра була одним з місць розселення донських козаків.

Екологічний стан[ред.ред. код]

Поточний стан річки продовжує залишатися предметом для дискусій. Є всього два офіційних джерела, на яких наводяться реальні дані про стан річки: адміністрація міста Балашова і Міністерство природних ресурсів, яке води річки віднесло до третього класу («дуже забруднені»).

Посилання[ред.ред. код]

www.cultinfo.ru


Річка Це незавершена стаття про річку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.