Хрульов Степан Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хрульов Степан Олександрович
рос. Степан Александрович Хрулёв
Народився17 березня 1807(1807-03-17)
Москва, Російська імперія
Помер3 червня 1870(1870-06-03) (63 роки)
Санкт-Петербург, Російська імперія
ПохованняБратське кладовище
Діяльністьвоєначальник
Військове званнягенерал-лейтенант
Нагороди
орден Святого Георгія 3 ступеня орден Святого Георгія IV ступеня орден Святого Олександра Невського Орден Білого Орла орден Святого Володимира II ступеня орден Святої Анни I ступеня орден Святого Станіслава I ступеня Орден Святого Володимира IV ступеня орден Святої Анни IV ступеня Золота зброя «За хоробрість» орден Святого Станіслава

Хрульов Степан Олександрович (1807—1870) — російський генерал-лейтенант, учасник Середньоазійських походів, герой Кримської війни.

Російських дворянський рід Хрульова відомий з середини XIV століття, мав спільних предків з родом О. В. Суворова-Римницького.
Пробувши шість років в Тульському Олександрівському училищі і блискуче витримавши в 1825 році остаточний іспит при 2-му Санкт-Петербурзькому кадетському корпусі, Хрульов був прикомандирований для ознайомлення зі службою до Дворянському полку, а в наступному році підвищений в прапорщики. Польське повстання 1830 року було початком бойової діяльності.
Хрульов зарекомендував себе хоробрим офіцером і вже в цю першу свою кампанію не раз мав нагоду виказати дивовижну холоднокровність, рідкісну розпорядливість і повну зневагу до будь-якої небезпеки, — якості, які згодом зробили його героєм Севастопольської оборони. За хоробрість, виявлену в цю кампанію, Хрульов був проведений в підпоручики і нагороджений орденами св. Анни і св. Володимира 4-го ступенів з бантом.

За участь у придушенні Угорської революції (1848—1849) отримав золоту шаблю з написом «за хоробрість», чин генерал-майора і австрійський орден Залізної корони 2-го ступеня.

Участь Хрульова в Кримській війні, особливо в обороні Севастополя, зробило його ім'я легендарним, хоча російські війська під його командуванням зазнали поразки при штурмі Євпаторії.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]