Церква Преображення Господнього (Тернопіль, ПЦУ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Преображення Господнього

Тип церква
Країна  Україна
Конфесія Православна церква України
Єпархія Тернопільська єпархія
Ідентифікатори й посилання

Церква Преображення Господнього — парафія і храм Благочиння міста Тернополя Тернопільської єпархії Православної церкви України в місті Тернополі Тернопільського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

Історія храму Преображення Господнього на вул. П. Куліша, 12 розпочинається у 1993 році. 10 лютого архієпископ Тернопільський і Бучацький Василій затвердив статут православної громади.

Було виділено земельну ділянку під будівництво, встановили хрест та розпочали біля нього проводити богослужіння. Згодом збудували тимчасову капличку. Значні кошти та праця парафіян вкладені у будівництво та облаштування каплички всередині та ззовні. Виготовлено іконостас, вівтарну частину, жертовник, престіл, паламарку, ризницю, кімнату для сповіді мирян, оздоблено вівтар та основну частину іконами, облаштовано місце д ля церковного хору. Придбано три церковні дзвони. Найбільше пожертвував парафіянин Богдан, про що свідчить напис на дзвоні.

Проект майбутнього храму виготовив Ярослав Головко. Церква розміром 17x17 м вміщатиме 500 прихожан, у формі хреста, з п'ятьма куполами. 16 липня 2000 року тодішній митрополит Тернопільський і Бучацький Василій освятив місце під забудову храму Преображення Господ нього.

У жовтні 2007 року церкву вимурували. У квітні 2009 року розпочали виготовлення барабана центрального купола. 10 червня 2009 року центральний купол накрили бляхою, освятили хрест та встановили його на куполі. Розпочали роботи з перекриття чотирьох інших куполів. 5 серпня 2010 року куполи перекрили бляхою та встановили. У лютому 2011 року розпочато підготовчі роботи зі штукатурки храму всередині.

Активну участь у будівництві каплички і церкви брали священик Мирон Драбик та настоятель храму Богдан Комарницький. На прохання о. Богдана Комарницького митрополит Тернопільський і Бучацький Василій благословив третього священика Віталія Ігнатіва, з приходом якого з 1 листопада 2004 року відправляли три Служби Божі.

При церкві організували недільну катехізичну школу для дітей та молоді. При школі № 26 проводять підготовку учнів третіх класів до першої сповіді. Після кожного вечірнього богослужіння проводять катехізичні навчання для дорослих. З 2008 року щосереди при церкві діє день материнської молитви.

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Мирон Драбик,
  • о. Богдан Камарницький,
  • о. Віталій Ігнатів (з 1 листопада 2004).

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]