Чандраґупта Маур'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Чандрагупта Маур'я)
Перейти до: навігація, пошук
Держава Чандраґупти Маур'ї

Чандраґупта Маур'я (चन्द्रगुप्त मौर्य 340—298 до н. е.) — засновник імперії Маур'їв, скинувши династію Нанда. Керував новою імперією з 321 до 298 року до н. е. Мав прізвиська Піядасі — «пречудовий», Деванам-пійя — «улюбленець богів», Калашока.

У 317 році до н. е. захопив індійські сатрапії нащадків імперії Александра Македонського. У 305 році до н. е. зміг відбити наступ армії Селевка I Нікатора. З ним було укладено мирний договір, згідно з яким Чандраґупта отримував землі Пенджабу, Арахозії та Гедросії, а навзаєм індійський володар передав Селевку I 500 бойових слонів, яких останній використав у битві при Іпсі. Крім того, Чандраґупта одружився з донькою Селевка.

Майже до самої смерті Чандраґупта здійснював походи для розширення своєї держави. Наслідував йому син від принцеси Дігдхари — царевич Біндусара.

Смерть[ред.ред. код]

Наприкінці життя Чандрагупта відмовився від трону і прийняв аскезу, керуючись вказівками джайнського вчителя Бхадрабаху, закінчивши життя від добровільного голодування в Шраванабелаґола у провінції Карнатака, де досі стоїть храм близько печери, де він помер.

Джерела[ред.ред. код]

  • Chand Chauhan, Gian. Origin and Growth of Feudalism in Early India: From the Mauryas to AD 650 (Munshiram Manoharlal January 2004) ISBN 81-215-1028-7