Чарівник Земномор'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Чарівник Земномор'я»
Чарівник Земномор'я.jpg
Обкладинка українського видання
Автор Урсула Ле Ґуїн
Назва мовою
оригіналу
A Wizard of Earthsea
Мова українська
Серія Земномор'я
Жанр Фентезі
Укр. видавництво Навчальна книга — Богдан
Ориг. видавництво Kinneret Zmora-Bitan Dvir[d]
Виданий 1968
Виданий
українською
2005
Перекладач(і) з англ. Анатолій Саган
Тип носія м'яка обкладинка
Сторінки 280
ISBN 966-692-525-7
Наступний твір Гробниці Атуану

Чарівник Земномор'я (англ. A Wizard of Earthsea) — роман відомої популярної американської письменниці Урсули Ле Ґуїн, що був опублікований 1968 року. Цей роман розпочинає серію романів письменниці про Земномор'я. Твір здобув чимало літературних нагород.

У 2005 році тернопільське видавництво "Навчальна книга — Богдан" видало роман українською в м'якій палітурці. [1] А 2006 року в межах проекту «Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид"» видало в твердій разом із ще трьома романами серії [2].

Сюжет[ред. | ред. код]

До селища Десяти Вільх на острові Ґонт прийшла біда. На острів висадилися дикі завойовники — армія Карґадської імперії. Один із загонів армії прямує до селища. Частина людей втекла в гори, а частина залишилася аби захистити рідний край. Рятує селище Д’юні — молодий хлопець із кличкою Яструб,який змалку виявляв магічні здібності і тітка, яка зналася на чаклунстві, навчила його деяким заклинанням. Він наводить туман на селище чим допомагає місцевим жителям налякати прибульців.

Про хлопця дізнається великий маг Оґіон Мовчазний і бере хлопця до собе в учні. Перед цим він дає хлопцю істинне ім’я Гед, яке не повинно стати відомим ворогам, оскільки знання істинного імені дає владу над людиною. Це ж саме стосується і речей, які також мають імена на давній частково призабутій істинній мові. Тому в подальшому його мало хто знає під істинним ім'ям, для усіх він відомий як Яструб.

Хлопець легко засвоює уроки Оґіона, проте він прагне влади та могутності, а Оґіон здається вчить його здебільшого занадто простим речам, як то шанувати природу і розвивати самовладання, а не справжньої могутньої магії. Адже Гед прагне знаменитості, влади та багатства. То ж згодом пиха та зарозумілість хлопця призводить до того, що він мало не випускає давнє зло намагаючись викликати душу із потойбіччя. Оґіон змушений запропонувати йому вибір між навчанням в нього та навчанням в школі магів на острові Роук. Яструб вибирає Роук.

На острові хлопець швидко стає одним з найкращим учнів, набагато випереджаючи своїх однокласників. Тут він знайомиться зі своїм найкращим і єдиним другом Ветчем, а також здобуває конкурента в особі Бурштина, сина заможної сім'ї. Бажаючи довести свою перевагу над Бурштином, він знову вдається до темної магії і намагається викликати душу померлої. Проте на волю виривається безіменна істота, як нападає на Геда і мало не вбиває його. Хлопця рятує ціною власного життя Архімаг школи Немерле. Молодий учень довго не може оговтатися від магічних ран. Від його пихи не залишилося і сліду, його охопила невпевненість і страх перед Тінню, яка досі блукає поза межами захищеного від зла острова Роук, очікуючи його.

Із часом рани все ж загоюються. Він успішно закінчує школу магів і вирушає на поміч людям групи островів Лоу-Торнінґ, яким загрожують давні смертоносні створіння — Дракони. Гед успішно виконує місією, проте його невпинно переслідує Тінь. Він мало не гине, потрапивши до пастки. Зрештою, він повертається до свого першого вчителя, Оґіона, який радить не втікати від неминучого, а самому знайти і знищити Тінь.

Довго довелося Яструбу переслідувати свого ворога. Оскільки тепер уже Тінь намагалася втекти від нього. При цьому вона набрала його подоби. Разом зі своїм другом Ветчем він все таки наздоганяє Тінь на краю відомого світу і перемагає, називаючи її істинне ім'я.


Посилання[ред. | ред. код]