Черниговский листок
«Черниговский листок» («Черниговскій листокъ») — рос.-укр. тижнева газета, що виходила в світ з ініціативи гуртка укр. літ. діячів у Чернігові з 12 липня 1861 року до 16 липня 1863 року щотижня, але з кількома тривалими перервами.
Всього було випущено 61 число та 4 додатки. Видавець і редактор — письменник і діяч українського національного руху Леонід Глібов.
«Черниговский листок» обстоював якнайширше утвердження ринкових відносин в усіх галузях господарства, підтримував земства як демократичні установи, здатні оновити все громадське життя. Багато місця відводилося запровадженню української мови в друк та освіту, популяризації української історії, етнографії, фольклору. «Черниговский листок» мав читачів не лише в Україні, а й у Закавказзі, Криму, Татарії, Поволжі, Петербурзі.
Крім літературних творів (Л. Глібова, О. Кониського, П. Куліша, П. Кузьменка, П. Єфименка, М. Вербицького, С. Овечка), в «Чернігівському листку» друкувалися матеріали з життя Чернігівщини та фолкльорно-етнографічні (С. Носа, М. Номиса), статті, рецензії тощо.
Видання газети було припинене розпорядженням міністра внутрішніх справ: редакторові інкримінувалася участь у чернігівському антиурядовому таємному гуртку С. Носа — І. Андрущенка.
- Малий словник історії України / відпов. ред. В. А. Смолій. — К. : Либідь, 1997. — 464 с. — ISBN 5-325-00781-5.
- Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж — Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995. — ISBN 5-7707-4049-3.
- «Черниговский листок» // Літературознавча енциклопедія : у 2 т. / авт.-уклад. Ю. І. Ковалів. — Київ : ВЦ «Академія», 2007. — Т. 2 : М — Я. — С. 575-576.
- Черниговскій листокъ, 1862. [Архівовано 31 січня 2016 у Wayback Machine.]
Це незавершена стаття про газету. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про Чернігів. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про друковане видання. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |