Чилійці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чилійські студенти в Талькауано

Чилійці (ісп. Chilenos) — люди, що ідентифікують себе з країною Чилі. Цей зв'язок може бути правовим, історичним або культурним, і є спільно джерелом їх чилійської ідентичності. Чилі — це багатомовне та багатокультурне суспільство, де проживають люди різних етнічних груп і релігій. Тому багато чилійців не ототожнюють свою національність з етнічною приналежністю, але з громадянством і вірністю Чилі. Переважна більшість чилійців є продуктом різного ступеня домішки між європейськими етнічними групами (переважно іспанцями) з американськими народами, що жили на сучасній територій Чилі.

Незважаючи на те, що історична метизація європейців і американських індіанців є очевидним у всіх соціальних верствах чилійського населення, існує сильна кореляція між співвідношенням європейських і американських генетичних компонентів чилійців і їх соціально-економічною ситуацією[1] Існує помітний континуум[2] між нижніми соціальними класами високої складової американського походження та вищих класів переважно європейського походження. Корінне успадкування, як культурне, так і генетичне, є найбільш вираженим у сільській місцевості та в аспектах культури, таких як чилійська кухня і чилійська іспанська. Хоча іммігранти після незалежності не становили більше 2 % населення, зараз є сотні тисяч чилійців з німецьким, англійським, французьким, хорватським, італійським або палестинським походженням, хоча вони також були переважно з іншими групами всередині країни.

Хоча більшість чилійців проживають в Чилі, значні громади були створені в багатьох країнах, особливо в Аргентині, Сполучених Штатах, Австралії, Канаді та країнах Європейського Союзу. Незважаючи на невелику кількість, чилійський народ також становить значну частину постійного населення Антарктиди та Фолклендських островів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Vanegas, J., Villalón, M., Valenzuela, C. Consideraciones acerca del uso de la variable etnia/raza en investigación epidemiológica para la Salud Pública: A propósito de investigaciones en inequidades [Архівовано 2 вересня 2017 у Wayback Machine.] Revista Médica de Chile 2008; 136: 637—644.
  2. Valenzuela, C. El Gradiente Sociogenético Chileno y sus Implicaciones Etico-Sociales [Архівовано 18 серпня 2013 у Wayback Machine.], Facultad de Medicina, Universidad de Chile
    Quote: Al analizar la composición étnica por estratos sociales nos hemos encontrado con un gradiente sociogenético importante que condiciona la estructura de la morbimortalidad según estrato socioeconómico y la evolución sociocultural de Chile