Чокобо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чокобо в кінематографічному ролику Final Fantasy III DS

Чокобо (яп. チョコボ текобо) — вигадана істота з серії відеоігор Final Fantasy, великий їздовий птах, схожий на курча чи фороракоса, залежно від конкретної гри. Зустрічається також в низці інших ігор, настільних іграх та аніме. Вперше чокобо з'явилися в Final Fantasy II і з того часу в тій чи іншій формі були присутні в усіх іграх серії. Крім того чокобо є головними героями серії спін-оффів Chocobo Series.

Дизайн[ред. | ред. код]

Зазвичай чокобо зображуються у вигляді птахів з жовто-помаранчевим оперенням, великими крилами, довгими шиями і трипалими ногами, хоча в різних іграх деталі можуть відрізнятися. У більш пізніх іграх найбільш поширеною породою став жовтий різновид чокобо, і були введені інші типи чокобо, що відрізняються різним кольором оперення. Місцем проживання чокобо найчастіше є так звані ліси чокобо (англ. Chocobo Forest), улюбленими ласощами є зелень гізал (англ. Gysahl Greens), якою їх можна приманити. Крім звичайних чокобо, існують товсті (англ. Fat Chocobo), які користуються великим авторитетом серед родичів і часто бувають ватажками зграї. Вони до того ж володіють людською мовою і деякими магічними здібностями.

Роль в іграх[ред. | ред. код]

В основній серії Final Fantasy чокобо виконують функції коней: використовуються для верхової їзди і як тяглова сила. Також зустрічаються перегони на чокобо. Різні породи мають різну прохідність. Так, в четвертій частині жовті чокобо служать для переміщення по суші, білі повністю відновлюють очки магії (MP) героя, чорні можуть літати по всій карті, за винятком гір. У сьомий і дев'ятий частинах гри жовтий чокобо може проїхати лише по суші, блакитний — проплисти по мілководдю, синій — плаває де завгодно, зелений/червоний — піднятися на гору, золотий — може літати по всій карті (приземлятися і злітати можна тільки в лісових зонах). Під час їзди на чокобо на вершників не можуть нападати місцеві звірі, чудовиська. З чокобо традиційно пов'язані різні міні-ігри та побічні завдання, наприклад в дев'ятій частині гри, квест чокобо впливає на ранг шукача скарбів у персонажа.

Також з ними пов'язана характерна музична тема, написана Нобуо Уемацу, в різних іграх представлена в безлічі варіацій (назви інкарнацій теми зазвичай закінчуються словосполученням «de Chocobo»).

Інше[ред. | ред. код]

  • У вересні 2004 року вийшов журнал «Dragon», в якому були опубліковані правила використання двох різновидів чокобо — жовтих і чорних — в настільній грі Dungeons & Dragons.
  • Назва «чокобо», можливо, пов'язана з назвою японського шоколадного солодового батончика «Chokõbo».
  • За деякими даними, прообразом чокобо є істоти з мультфільму Хаяо Міядзакі «Наусіка з Долини Вітрів», звані «кінськими кігтями» (англ. horseclaws)[1].
  • У MMORPG Ragnarök Online є істота Peco-peco, прообразом якого явно є чокобо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Rogers, Tim (March 27, 2006). In Defense of Final Fantasy XII. Edge. «Okay, so the Chocobos -- big, yellow riding birds -- were actually stolen from Hayao Miyazaki's movie Nausicaa and the Valley of the Wind, and Hironobu Sakaguchi freely admitted that way back when.» 

Посилання[ред. | ред. код]