Чотиривалентність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

У хімії, чотиривалентність — стан атому, в якого чотири електрони доступні до створення ковалентного зв'язку на його зовнішній (валентній) електронній оболонці.

Молекула метану

Прикладом є метан (CH4): атом Карбону ковалентно зв'язаний з чотирма атомами Гідроґену. Атом Карбону називають чотиривалентним, оскільки він утворює 4 ковалентні зв'язки.

Атом Карбону має в цілому шість електронів, що займають перші два снаряди, тобто K-оболонка має два електрони і L-оболонці є чотири електрона. Це розподіл показує, що в зовнішній оболонці є один повністю заповнений s орбітальних і два наполовину заповнених орбіталей р, показуючи вуглецю, щоб бути двовалентного атома. Але в дійсності, вуглекислого відображає Ч. в об'єднаній державі. Таким чином, атом вуглецю має чотири валентних електрони. Він може отримати чотири електрона з утворенням C 4 - аніон або втратити чотири електрона з утворенням C 4 + катіон. Обидва ці умови будуть приймати вуглецю далекі від досягнення стабільності в правило октету. Щоб подолати цю проблему вуглецю піддається зв'язку шляхом обміну своїх валентних електронів. Це дозволяє йому бути ковалентно зв'язаний з одним, двома, трьома або чотирма атомами вуглецю або атомів інших елементів або груп атомів. Давайте подивимося, як вуглець утворює єдину подвійних і потрійних зв'язків у наступних прикладах.

Атом Карбону має чотири електрони на його зовнішній валентній оболонці. Тож, він потребує ще чотирьох електронів, щоб завершити свій октет, що можливе тільки шляхом обміну валентних електронів з іншими атомами. Як результат, атом Карбону створює чотири ковалентні зв'язки, обмінюючись валентними електронами з іншими атомами, що й називають Ч. Карбону. Ці чотири валентності вуглецю напрямлені до чотирьох кутів тетраедра та нахилені одна до одної під кутом 109° 28'.

Атом Карбону вважається атомним центром тетраедра. Зазвичай чотири валентності Карбону показують як чотири поздовжні зв'язки навколо його атому.

Метан молекули: Кожен атом вуглецю має чотири електрона в його зовнішній оболонці. Таким чином, вона вимагає ще чотири електрона на набуття стабільної конфігурації благородного газу. Кожен з атомів водню має лише один електрон у своїй зовнішній оболонці, і потрібно ще один електрон, щоб завершити свої зовнішні оболонки (набувати Він конфігурації). Щоб добитися цього, один атом вуглецю утворює чотири одному ковалентні зв'язки з чотирма атомами водню.

Вуглекислого газу молекули: Кожен атом вуглецю має чотири електрона в його зовнішній оболонці, і кожен кисень атом має шість електронів в його зовнішній оболонці. Таким чином, кожен атом вуглецю потрібно чотири, і кожен атом кисню потрібно ще два електрони придбати благородні конфігурацій газу. Для досягнення цієї мети, двох атомів кисню утворюють подвійний ковалентного зв'язком з вуглецем.

Ацетилен молекули: Кожен атом вуглецю має чотири електрона в його зовнішній оболонці, і кожен атом водню має лише один електрон у своїй зовнішній оболонці. Два атома вуглецю ділити два електрони з атомами водню з утворенням однієї облігації. Кожен вуглецю, то необхідно ще три електрони набувають стійку конфігурацію з найближчого благородного газу (неон). Це робиться шляхом обміну взаємно три пари електронів між двома атомами вуглецю з утворенням потрійним зв'язком.


Реторта Це незавершена стаття з хімії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.