Шешупе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шешупе
Krasnoznamensk Church Sesupe.jpg
Шешупе
Витік Балтійська гряда
Гирло Німан
Країни басейну Латвія Латвія
Литва Литва
Польща Польща
Довжина 298 км
Висота витоку 6,3
Площа басейну 6 100 км²
Категорія у Вікісховищі Шешупе

Шешупе (Шешупа, Шяшупе, лит. Šešupė) — ріка в Польщі (джерело), Литві і Калінінградській області РФ, ліва притока Німана (Нямунаса). Ділянка Шешупе є кордоном між Калінінградською областю й Литвою.

Гідрографія[ред.ред. код]

Схема розташування річки.

Довжина ріки — 298 км (27 км на території Польщі, 158 км — Литви, 62 км — Росії, крім того 51 км ріки є границею між Литвою й Росією), площа басейну 6.100 км². Бере початок на Балтійській гряді. Харчування змішане, з перевагою дощового. Середня витрата води за 43 км від устя 33,2 м/сек. Замерзає в середині листопада — січні, розкривається наприкінці лютого — початку квітня. На Шешупі розташовані міста Калварія, Маріямполе, Кудіркос-Науместіс, Краснознаменськ Калінінградської області.

Назва[ред.ред. код]

У довідниках і мемуарах XIX і XX століття уживається написання Шешупа, з кінця XX століття — Шяшупе (згідно з § 47 «Інструкції із транскрипції прізвищ, імен і географічних назв із російської мови на литовську мову й з литовської мови на російську мову», апробованою Комісією з литовської мови при Академії наук Литовської РСР (1990), литовська e після приголосних транскрибується російською я).

На карті Калінінградської області (Калінінградська область. Загальгеографічна карта. 1:200 000. Федеральна служба геодезії й картографії, Москва 1995) ріка підписана як Шешупе.

Джерела[ред.ред. код]

  • Велика Радянська енциклопедія

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Річки Литви