Щербинівський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Щербинівський район
Щербиновский муниципальный район
Coat of Arms of Shcherbinovsky rayon (Krasnodar krai).png
Flag of Shcherbinovsky rayon (Krasnodar krai).png
Герб Щербинівського району Прапор Щербинівського району
Glafirovskaya spit 2010.jpg
Адміністративний центр Старощербинівська
Країна Flag of Russia.svg Росія[1]
Регіон Краснодарський край[1]
муніципальний район Росія Росія
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 38 156 (2006)
Площа
 - повна 1 377 км²
Часовий пояс UTC+3, влітку UTC+4
Дата заснування 1934
голова муніципального району Мищенко Андрей Александрович(рос.)[2]
Веб-сайт staradm.ru
Розташування Щербинівського району на мапі Краснодарського краю

Розташування Щербинівського району на мапі Краснодарського краю
Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Щербинівський район

Щербинівський район розташований в північній частині Краснодарського краю і входить до числа степових районів краю.

Географія[ред. | ред. код]

На півночі він межує з Азовським районом Ростовської області, на сході — з Старомінським районом, на півдні — з Канівським і на південному заході — з Єйським районом.

Північно-західна частина території району омивається Єйським лиманом і Таганрозькою затокою Азовського моря, які розділені Глафіровською косою, що відноситься до природних визначних пам'яток.

По території району протікають річки Єя (тут вона впадає в Єйський лиман) й Ясені. У гирлі річки Єя по обох боках розташоване 10,8 тис. га плавнів, велика частина яких поросла очеретом і осокою. Територія району становить 1377 км². Площа земель сільськогосподарського призначення — 120 590 га.

Ґрунти району чорноземні з великим змістом гумусу, сягають 0,8-1,2 м.

Земля дає не тільки хліб, але і цінні будівельні матеріали — глину, пісок, черепашник.

З краєвим центром район зв'язаний залізницею і автотрасою республіканського значення Краснодар — Єйськ з асфальто-бетонним покриттям.

Населені пункти району електрифіковані і телефонізовані, 8 населених пунктів газифіковано. Всі населені пункти пов'язані з райцентром автомобільними дорогами з асфальто-бетонним і чорно-гравійним покриттям.

Щербинівський район — один з найбільших сільськогосподарських регіонів. Основним напрямом сільськогосподарського виробництва є зернове рослинництво. Добре розвинений тваринницький комплекс.

Клімат[ред. | ред. код]

Зима помірна, без великих холодів. Перші заморозки починаються у листопаді, але в окремі роки можуть спостерігатися і в початку жовтня. Сніжний покрив з'являється у першій декаді грудня, причому більш ніж половині зим він хисткий і не перевищує 15 см. Висоту сніжного покрову також знижують часті відлиги, у середині березня відбувається танення снігу. Стійкий перехід до плюсових значень середньодобової температури повітря відбувається в середині березня. Однак при вторгненні арктичних мас повітря з півночі в окремі роки можливі і пізні заморозки, які можуть спостерігатися і на початку травня.

Тривалість опалювального періоду становить 166 діб на рік. У середині квітня встановлюється спекотна погода, в окремі дні температура повітря може підвищуватися до 30 °C.

Літо настає у першій декаді травня. Воно спекотне і сухе, часто бувають посухи. Осінь тепла, тривала, з великим кількістю сонячних днів. Тривалість безморозного періоду 184—200 днів. Найтепліший місяць — липень (+24,2°С), найхолодніший — січень (-5,5°С). Середньорічна температура повітря +9,7°С. Абсолютний максимум температури відзначено у липні-серпні (+39-40°С), абсолютний мінімум (-32-34 °C) відзначено в грудні-січні.

Характерними для території є досить сильні, іноді перехідні в бурі північно-східні, східні, західні і південно-західні вітри. Південно-західні вітри іноді мають характер жорстких шквалів. Середньорічна швидкість вітру — 5,9 м/сек. У середньому кількість днів на рік із сильним вітром — 30 діб, іноді. в середньому 5 днів на рік на території району спостерігаються пилові бурі.

Історія[ред. | ред. код]

31 грудня 1934, Щербинівський район було виділено з Єйського району у самостійну територіальну одиницю. До його складу увійшли Новощербинівська, Старощербинівська, Ясенська сільські ради, а також селищна рада при свинорадгоспі.

22 серпня 1953 до складу Щербинівского району увійшов Лиманський район, до складу якого входили Глафіровська, Єйськоукрепленська, Єкатериновська, Николаївська і Шабельська сільські ради.

1 лютого 1963, район було скасовано і він увійшов до складу Єйського району.

Президією Верховної Ради РРФСР від 30 грудня 1966, Щербинівський район знову був відновлений у межах попередніх кордонів.

Адміністративний поділ[ред. | ред. код]

Територія Щербинівського району складається з:

Загалом на території району розташовані 15 населених пунктів.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]