Юзько Олександр Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Михайлович Юзько
Олександр Михайлович Юзько на конференції в ТДМУ (3.03.2016)
Олександр Михайлович Юзько на конференції в ТДМУ (3.03.2016)
Народився 10 серпня 1954(1954-08-10) (63 роки)
с. Джулинка, Бершадський район, Вінницька область, Україна
Громадянство УРСРУкраїна Україна
Національність українець
Галузь наукових інтересів акушерство і гінекологія, репродуктологія
Заклад Буковинський державний медичний університет
Вчене звання Професор
Науковий ступінь Доктор медичних наук
Особ. сторінка yuzko.name

Олександр Михайлович Юзько (нар. 10 серпня 1954, с. Джулинка Бершадського району Вінницької області, Україна) — український вчений у галузі акушерства і гінекології, репродуктології.

Президент Української асоціації репродуктивної медицини, доктор медичних наук (1994), професор (1996), академік Української академії наук, науковий керівник і головний лікар колективного закладу охорони здоров'я «Медичний центр лікування безпліддя», м. Чернівці. Член Європейської асоціації гінекологів та акушерів, Європейської асоціації репродукції людини і ембріології, Нью-Йоркської академії, Української всесвітньої лікарського товариства.

Життєпис[ред.ред. код]

У 1977 р. закінчив Вінницький національний медичний університет імені Миколи Пирогова, отримав диплом лікаря-лікарського порадника.

Від 1981 р. — асистент кафедри акушерства та гінекології ФУЛ Вінницького медичного інституту в м. Хмельницькому. У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію, доцент з 1990 року. Докторську дисертацію захистив у 1994 році.

У січні 1995 року обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри акушерства і гінекології Чернівецького медичного інституту. Від 2005 року — завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1 Національної медакадемії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика (м. Київ).

Наукові ступені[ред.ред. код]

Від 1984 року — кандидат медичних наук, від 1990 року — доцент, лікар акушер-гінеколог вищої категорії. Від 1999 року обраний академіком Української академії наук національного прогресу за спеціальністю «Медицина». Обраний президентом Української асоціації репродуктивної медицини, проректором з розвитку Буковинського державного медичного університету. У 2004 році рішенням Центральної Атестаційної Комісії МОЗ України Олександрові Юзьку підтверджена вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Акушерство і гінекологія».

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Олександр Михайлович Юзько

Олександр Михайлович Юзько ввів у практичну медицину цілий ряд нових гінекологічних операцій. Більшість гінекологічних операцій виконуються за допомогою лапароскопа. Вперше в західному регіоні ввів методику штучного запліднення при лікуванні безпліддя.

Він є науковим керівником Буковинського Центру репродуктивної медицини (м. Чернівці). Також є віце-президентом Української асоціації менопаузи та репродуктивного здоров'я жінки, членом Європейської асоціації менопаузи, Європейської асоціації імунології та репродукції людини, Української асоціації репродукції людини, співголова Чернівецької асоціації акушерів-гінекологів, неодноразовий учасник національних і міжнародних наукових форумів. Академік Української академії наук національного прогресу.

Стажувався в Німеччині, Австрії, Голландії, Франції.

Методична діяльність[ред.ред. код]

Науковий керівник 10 кандидатських дисертацій. Автор близько 300 друкованих робіт, у т. ч. 6 монографій, 14 підручників і навчальних посібників, електронну книгу і 18 відеофільмів.

Велику увагу Олександр Юзько приділяє вихованню і навчанню молодих лікарів. Щорічно він проводить більше 20 семінарів та читає більше 10-15 лекцій з актуальних питань акушерства та гінекології.

Нагороди[ред.ред. код]

  • лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Допоміжні репродуктивні технології лікування безпліддя».
  • лауреат Державної премії в галузі науки і техніки (2011).
  • Почесна грамота і медаль Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом» — за вагомий особистий внесок у розвиток медичної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих медичних кадрів, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм (2011).[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Розпорядження Голови Верховної Ради України № 321 від 8 квітня 2011.

Джерела[ред.ред. код]