2014 AA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Можливе розташування впливу навколоземного астероїда 2014 АА, основане на інфразвукових даних з Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.[1]

Астероїд 2014 AA — астероїд, виявлений вранці 1 січня 2014 року на американській обсерваторії Маунт-Леммон . Орієнтовний діаметр — (2-3)-5 м, що менше розміру челябінського метеорита (лютий 2013 року). Абсолютна зоряна величина об'єкта становила 30,9.

1 січня 2014 р. після серії вимірів було встановлено, що через добу об'єкт повинен впасти на Землю. Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу повідомив, що 2014 АА увійшов в атмосферу Землі 2 січня приблизно о 4:50 за Гринвічем (6:50 за Києвом). В атмосфері Землі небесне тіло повністю зруйнувалося. Згідно з розрахунками Стівена Чеслі з Лабораторії реактивного руху НАСА, астероїд увійшов у атмосферу Землі над Атлантикою, найбільш ймовірний район падіння простягається від центральної Америки до східної Африки.

Вибух астероїда 2014 АА зафіксували інфразвукові станції Організації з всезагальної заборони ядерних випробувань (повідомлення журналу Sky & Telescope, за словами Пітера Брауна з канадського університету Західного Онтаріо, вибух астероїда зафіксували три інфразвукові станції) . Потужність вибуху склала від 500 до 1 тисячі тонн у тротиловому еквіваленті.

Координати точки вибуху: 40 градусів західної довготи, 12 градусів північної широти, це місце знаходиться в Атлантичному океані, приблизно за 3 тис. км на схід від Каракаса.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://neo.jpl.nasa.gov/news/news182a.html The First Discovered Asteroid of 2014 Collides With The Earth — An Update NASA/JPL Near-Earth Object Program Office January 3, 2014