Eprints

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:07, 26 травня 2020, створена АтаБот (обговорення | внесок) (top: щоб змінити розмір файлу, додайте, будь ласка, відповідний параметр шаблону // за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EPrints
ТипКолективні сховища
РозробникУніверситет Саутгемптона
Стабільний випуск3.3.14 (16 квітня 2015; 9 років тому (2015-04-16))
ПлатформаCross-platform
Операційна системаБагатоплатформна
Мова програмуванняPerl[1]
Українська моватак [1]
ЛіцензіяGNU GPL
Репозиторійgithub.com/eprints/eprints3.4
Вебсайтsoftware.eprints.org

EPrints пакет вільного/відкритого програмного забезпечення для побудови архівів відкритого доступу сумісних із протоколом ініціативи відкритих архівів для отримання мета-даних (OAI-PMH = Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Це ПЗ містить багато можливостей, зазвичай реалізованих у системах управління документообігом, проте, перш за все, це використовується для створення колективних архівів та наукових журналів. EPrints було розроблено у Школі електроніки та комп’ютерних наук при Саутгемптонському університеті та випущено під ліцензією GNU GPL.

ПЗ EPrints не потрібно змішувати з «eprints» (чи «e-prints»), котрі є препринтами (перед рецензією) та постпрінтами (після рецензування), чи статтями з дослідницьких журналів: «eprints» = препринти + постпринти.

Історія

EPrints було створено у 2000 як прямий результат зустрічі у Santa Fe 1999 після якої і з'явилося OAI-PMH.

ПЗ EPrints було захоплено сприйнято і стало першим широко розповсюдженим[2] ПЗ для колективних архівів із вільним відкритим доступом і відтоді надихнуло на створення багатьох наслідувань.

3 версія ПЗ було офіційно випущено 24 січня 2007 року на конференції Open Repositories 2007 та представлена його розробниками як «суттєвий стрибок функціональності, надання ще більше контролю та гнучкості для управителів архівів, вкладників, дослідників та технічних адміністраторів.» [2]

Технологія

EPrints є веб-програмою з підтримкою командного рядка, побудована на архітектурі LAMP (але написана на Perl замість PHP). Вона успішно працює під Linux, Solaris та Mac OS X[3]. Версія для Microsoft Windows розвивається, але буде випущена не під GPL ліцензією[4].

У ПЗ 3-ї версії введено архітектуру Perl-плагінів для імпорту та експорту даних, конвертування об'єктів (для індексації пошукача) та інтерфейс користувача widgets.

Налаштування архіву EPrints включає зміну конфігураційних файлів, написаних на Perl чи XML. Інструменти налаштування на основі веб ще в розробці. Вигляд архіву задається HTML-шаблонами, таблицями стилів та вбудованими зображеннями. Eprints постачається з англійським перекладом, проте є переклади на інші мови через доступні XML-файли мовно-залежних фраз. Існуючі переклади включають болгарську, французьку, німецьку, угорську, італійську, японську, російську, іспанську та українську мови[5].

Див. також

Зовнішні посилання

Посилання

  1. The p_11952 Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
  2. ROAR Software Version Listing. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 2 листопада 2006.