Fedora Commons

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fedora Repository
Тип програмне забезпечення
Розробник DuraSpaced
Стабільний випуск 3.4.1 (19 жовтня, 2010; 9 років тому (2010-10-19))
Репозиторій github.com/fcrepo4
Написано на Java
Ліцензія Apache License 2.0
fedora-commons.org

Fedora Commons (англ. Fedora — Flexible Extensible Digital Object Repository Architecture) — заснована на сервісах система з відкритим кодом для керування репозиторіями цифрових об’єктів. Вона є базовою архітектурою для електронних репозиторіїв скоріше ніж готовим рішенням для ЕБ і на відміну від систем „під ключ“ з фіксованим інтерфейсом таких як DSpace та EPrints дозволяє створювати різноманітні системи для різних галузей. Система надає два види доступу: клієнт для внесення, підтримки та експорту електронних об’єктів та веб-сервіси доступу через інтерфейси SOAP або REST (використовує стандартні HTTP методи для запиту та маніпулювання веб-ресурсами). Об’єкт у системі може мати декілька представлень (наприклад, декілька форматів), також за допомогою заснованих на RDF моделі зв’язків об’єкти можуть бути пов’язані між собою та з зовнішніми ресурсами. Центральний сервіс репозиторію, на якому заснована архітектура системи, надає чотири основних API — керування, доступу, пошуку та OAI сервіс для харверстингу метаданих.

Архітектура[ред. | ред. код]

Серверна архітектура FEDORA базується на чотирьох основних інтерфейсах прикладного програмування (API): керування, доступ, пошук сервіс ініціативи відкритих архівів (OAI) (для збору метаданих).

Існуює декілька застосунків, які можуть бути реалізовані як шар зовнішнього інтерфейсу над Fedora.

  • Fez
  • Islandora — модуль Drupal, який користувачі можуть реалізовувати для перегляду й управління цифровими об’єктами, що зберігаються у Fedora.
  • Muradora
  • Vital

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]