Eprints

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EPrints
EPrints logo.png
EPrints screen.png
Тип Колективні сховища
Розробник Університет Саутгемптона
Стабільний випуск 3.3.14 (16 квітня, 2015; 4 роки тому (2015-04-16))
Версії 3.3.16 (8 травня 2018)[1]
Репозиторій github.com/eprints/eprints
Платформа Cross-platform
Операційна система Багатоплатформна
Написано на Perl[2]
Українська так [1]
Ліцензія GNU GPL
software.eprints.org

EPrints пакет вільного/відкритого програмного забезпечення для побудови архівів відкритого доступу сумісних з протоколом ініціативи відкритих архівів для отримання мета-даних (OAI-PMH = Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Це ПЗ містить багато можливостей, зазвичай реалізованих у системах управління документообігом, проте, перш за все, це використовується для створення колективних архівів та наукових журналів. EPrints було розроблено у Школі електроніки та комп’ютерних наук при Саутгемптонському університеті та випущено під ліцензією GNU GPL.

ПЗ EPrints не потрібно змішувати з «eprints» (чи «e-prints»), котрі є препринтами (перед рецензією) та постпрінтами (після рецензування), чи статтями з дослідницьких журналів: «eprints» = препринти + постпринти.

Історія[ред. | ред. код]

EPrints було створено у 2000 як прямий результат зустрічі у Santa Fe 1999 після якої і з'явилося OAI-PMH.

ПЗ EPrints було захоплено сприйнято і стало першим широкорозповсюдженим[3] ПЗ для колективних архівів з вільним відкритим доступом і з тих пір надихнуло на створення багатьох наслідувань.

3 версія ПЗ було офіційно випущено 24-го січня 2007 року на конференції Open Repositories 2007 та представлена його розробниками як «суттєвий стрибок функціональності, надання ще більше контролю та гнучкості для управителів архівів, вкладників, дослідників та технічних адміністраторів.» [2]

Технологія[ред. | ред. код]

EPrints є веб-програмою з підтримкою командного рядка, побудована на архтектурі LAMP (але написана на Perl замість PHP). Вона успішно працює під Linux, Solaris та Mac OS X [3]. Версія для Microsoft Windows розвивається але буде випущена не під GPL ліцензією [4].

У ПЗ 3-ої версії введено архітетуру Perl-плаґінів для імпорту та експорту даних, конвертування об'єктів (для індексації пошукача) та інтерфейс користувача widgets.

Налаштування архіву EPrints включає зміну конфігураційних файлів, написаних на Perl чи XML. Інструменти налаштування на основі веб ще у розробці. Вигляд архіву задається HTML-шаблонами, таблицями стилів та вбудованими зображеннями. Eprints постачається з англійським перекладом, проте є переклади на інші мови через доступні XML-файли мовно-залежних фраз. Існуючі переклади включають болгарську, французьку, німецьку, угорську, італійську, японську, російську, іспанську та українську мови. [5].

Див. також[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Release 3.3.16 — 2018.
  2. The p_11952 Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
  3. ROAR Software Version Listing. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2006-11-02.