Лисичанський машинобудівний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лисичанський машинобудівельний завод
Типтовариство з обмеженою відповідальністю
Форма власностінедержавна власність
Організаційно-правова форма господарюваннязакрите акціонерне товариство
Галузьмашинобудування
Засновано30 жовтня 2002, існує з 1952
Засновник(и)ТОВ «Ефективні інвестиції»
Зельський М. В.
Меженський Ю. В.
Шахназаров Н. Г.
Шевцов В. М.
Штаб-квартиравул. Краснодонська, 5В, Луганськ, Україна (де-юре)
вул. Коцюбинського, 6А, Лисичанськ, Україна
Ключові особиАбузов А. Х.
Послугиремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення
Власний капітал206 тис. грн
Власник(и)Зельський М. В.
Ліскі І. І.
Шахназаров Н. Г.
Код ЄДРПОУ32202369
lismash.info

ТОВ «Лисичанський машинобудівельний завод» (скорочено — ТОВ «Лисмаш») — машинобудівне підприємство в місті Лисичанськ (Луганська область), діє з 1952 року. Орієнтоване на будівельну індустрію і вантажопідіймальне устаткування для сипких матеріалів. Виготовлення металоконструкції по кресленнях замовника. Є власне конструкторське бюро.

Зао «ЛисМаш» має багаторічний досвід виготовлення різного устаткування. Протягом 40 років завод поставляв технологічне устаткування на підприємства будівельної індустрії всього колишнього СРСР. Останніми роками асортимент продукції розширився.

Історія

Лисичанський завод «Строммашина», на території якого в 2003 р. організована ЗАТ «ЛисМаш», був створений в 1952 р. і підпорядкований Міністерству будівельно-дорожнього і комунального машинобудування з вищестоячою підлеглістю головного підприємства «Союзцеммаш».

Спочатку на території заводу існувала ливарна ділянка, продукцією якого в основному були кулі для млинів. Також існував механічний цех з токарною і фрезерною обробкою деталей і невеликий за площею цех із збирання металоконструкцій, який потім переобладнаний в складське приміщення.

У 1966 році був побудований цех металоконструкцій (ЦМК) який в теперішній час є основним виробничим корпусом ЗАТ «ЛисМаш», а в 1973 році був введений в дію (експлуатацію) механоскладальний цех (МСЦ). Ці крупні виробничі підрозділи, з чисельністю близько 150 чоловік в ЦМК і до 220 чоловік МСЦ, займалися випуском машин для виробництва залізобетонних конструкцій, а самі конструкції використовувалися для великопанельного житлового будівництва. Це такі машини як СМЖ-340 (машини для виробництва сантехнічних машин), СМЖ-419 (машина для виробництва залізобетонних труб великого діаметра, машини для миття і обробки зовнішніх поверхонь залізобетонних плит, машини для зміцнення металевих стрижнів в залізобетонних плитах), підіймально-транспортні машини (елеватори транспортні і ін., вживані в будівництві). Випускалися також і с/г машини (кормозмішувачі, машини для автоматичного введення трав'яного борошна, всілякі дробарки, корморізки тощо).

До середини 80-х завод мав в своєму складі близько 11 структурних підрозділів із загальною чисельністю близько 1260 люд. Місячний обсяг продукції, що випускається в рублях, доходив до 1 100 000 рублів. Після ліквідації СРСР, Україна та і ін. країни СНД, практично відійшли від крупного житлового будівництва, завод «Строммашина» втратив свою спеціалізацію і став шукати шляху відновлення виробничого потенціалу. Так, в 1996 році на базі заводу було сформоване ВАТ «Строммашина», який початок віддавати в оренду виробничі ділянки які саме не могла забезпечити замовленнями, сировиною, матеріалами. Так в оренду була здана електродна ділянка, а потім і основні цехи були розділені на 3 дочірні підприємства:

1. ДП «завод Строммашина 1». Йому належали ЦМК і інструментальна ділянка з основними виробничими потужностями.

2. ДП «завод троммашина 2». Йому належали ливарна ділянка, невелика ділянка збірки і ділянка товарів народного споживання.

3. ДП «Строммаркет» займалося операціями постачання і збуту продукції цих ДП і транспортними перевезеннями.

ДП займалися в основному разовими замовленнями з виробництва металоконструкцій і литва (елеватори, оливопреси, металеві кіоски) ДП «Строммашина 1» до 2000 р. стало спеціалізуватися на випуску казанів на твердому паливі для індивідуального обігріву житлових будівель, теплиць і малих виробничих корпусів. ВАТ «Строммашина» уклала договори з дочірніми підприємствами на ремонт і обслуговування устаткування і комунікацій, розробку технічної документації на продукцію, що виготовляється в дочірніх підприємствах. Але засобів, одержаних від цієї діяльності було недосить, щоб своєчасно і в повному обсязі погашати свої зобов'язання.

Тому в кінці 2002 радою акціонерів було ухвалене рішення продати акції в приватні руки, внаслідок чого на базі виробничих потужностей ВАТ «Строммашина» було організоване нове підприємство — ЗАТ «ЛисМаш».

Спеціалізація

ЗАТ «ЛисМаш» спеціалізується на випуску металоконструкцій і устаткування використовуваних в будівництві, сільському господарстві, вугільній і металургійній індустрії, а також в побуті.

Посилання