Арцакенська культура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:59, 4 жовтня 2020, створена SashkoR0B0T (обговорення | внесок) (автоматична заміна {{Не перекладено}} вікі-посиланнями на перекладені статті)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арцакенська культура
Зображення
Названо на честь Арцакена
Місце розташування Сардинія
Південна Корсика
CMNS: Арцакенська культура у Вікісховищі

Культура Арцакена — доісторична культура, що існувала на Сардинії і півдні Корсики в другій половині 3 тис. до н. е. Характерними для даної культури були мегалітичні кола, а також перші примітивні нураги і «будинку відьом» — гробниці типу Домус-де-Янас. Археологи до теперішнього часу дискутують, чи була культура Арцакена подальшим розвитком оцієрської культури, або мала інше походження. Зникла після вторгнення прибульців зі Східного Середземномор'я (шерданів?) в 13 столітті до н. е., які, змішавшись з місцевими племенами, утворили культуру нурагів.

Істотна відмінність між двома древніми культурами Сардинії — Оцієрі і Арцакена — полягало в тому, що перша була сільськогосподарською та демократичною, а друга — пастушачою і аристократичною.

Галерея

Посилання

Література

  • Lilliu, G. La civiltà dei Sardi dal neolitico all'età dei nuraghi. Torino — Edizioni ERI — 1967.
  • AA. VV. La civiltà in Sardegna nei secoli '- Torino — Edizioni ERI.
  • Lilliu G. sculture della Sardegna nuragica Verona 1962.
  • Aa. Vv., Siti di Cultura Ozieri in Gallura, Quaderni — 21, 1999.. Soprintendenza Archeologica per le Province di Sassari e Nuoro.