Регістр зсуву

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:03, 25 грудня 2020, створена 2a02:a317:2239:db00:b108:25d8:a87a:1e62 (обговорення) (Редагування помилки в слові "справа":зліва → направо або cправа → наліво)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
4-х розрядний регістр зсуву, перетворювач послідовного коду в паралельний

У цифровій електроніці, регістр зсуву послідовний каскад тригерів, що мають один і той самий тактовий сигнал, в якому вихід кожного тригера сполучений з входом даних наступного тригера у каскаді, утворюючи ланцюг який зсуває на одну позицію бітову мапу що в ньому зберігається, зсуваючи на вході дані і зсуваючи на виході останній біт в масиві, при кожній подачі тактового сигналу.

У більш загальному випадку, регістр зсуву може бути багаторозрядним, таким що його вхід даних і каскадні виходи самі по собі масиви біт: це реалізовано за допомогою декількох регістрів зсуву однієї довжини біт включених паралельно.

Регістри зсуву можуть мати паралельні і послідовні входи і виходи. Частіше за все використовуються конфігурації послідовний-вхід, паралельний-вихід (SIPO) або паралельний-вхід, послідовний-вихід (PISO). Існують також двонаправлені регістри зсуву, що дозволяють здійснювати зсув в обидві сторони: зліва → направо або cправа → наліво. Послідовний вхід і останній вихід регістру зсуву можуть бути з'єднані між собою і утворювати циклічний регістр зсуву.

Застосування

Одним з найбільш поширених видів використання регістра зсуву це перетворення між послідовними і паралельними інтерфейсами.