Дешифратор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приклад схеми дешифратора 3 на 8

Дешифра́тор або деко́дер (англ. decoder) — логічний пристрій, який перетворює код числа, що поступило на вхід, в сигнал на одному з його виходів. Вихідними функціями дешифратора є різноманітні конституенти одиниці: Неможливо розібрати вираз (MathML з переходом на SVG чи PNG (рекомендовано для сучасних браузерів та інструментів покращення доступу): Недійсна відповідь («Math extension cannot connect to Restbase.») від сервера «/mathoid/local/v1/»:): {\displaystyle \bar{Q_0} \bar{Q_1} \dots Q_n, \bar{Q_0}\bar{Q_1}, \dots, \bar{Q_{n-1}}\bar{Q_n}, \dots, Q_0 Q_1 \dots Q_n} . Якщо число представлено у вигляді двійкових розрядів, то дешифратор повинен мати виходів. Дешифратор довільної складності може бути складено з трьох базових логічних елементів: кон'юнкції, диз'юнкції та заперечення.

Види дешифраторів[ред.ред. код]

За принципом дії розрізняють такі види дешифраторів:

  • Послідовні,
  • Паралельні,
  • Паралельно-послідовні.

Розрізняють дешифратори першого та другого роду:

  1. Дешифратори першого роду реалізують систему функцій, кожна з яких приймає одиничне значення при відповідному одиничному значенні вхідного слова.
  2. Дешифратори другого роду реалізують систему функцій, кожна з яких приймає одиничне значення при визначених діапазонах вхідного слова.

За способом побудови розрізняють:

Лінійні дешифратори
змінних, представляють сукупність не зв'язаних між собою систем збігу на входів, кожна з яких реалізує відповідну конституенту одиниці.
Пірамідальні дешифратори
Будуються за принципом послідовних каскадів: на першому каскаді реалізуються конституенти одиниці для 2 змінних, на реалізуються конституенти одиниці для змінних, при цьому, на вході отримується вихід з попереднього каскаду.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  • Энциклопедия Кибернетики, т. 1, с. 167., с. 257.

Див. також[ред.ред. код]

Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.