Макросім'я
Макросім'я — структурна одиниця в лінгвістиці, що включає у себе кілька мовних сімей. Об'єднання декількох сімей в одну велику макросім'ю зазвичай ґрунтується лише на теоріях, і тому сприймається багатьма лінгвістами неоднозначно. Тому, говорячи про якусь макросім'ю, наприклад ностратичну або сино-кавказьку, слід пам'ятати, що термін макросім'я в цьому разі означає лише можливий зв'язок між групами мов, які належать до неї.
Деякі запропоновані макросім'ї
- Борейська гіперсім'я
- Афразійська макросім'я
- Ностратична макросім'я (індоєвропейські, алтайські, картвельські, дравідійські, уральсько-юкагірські, ескімосько-алеутські)
- Сино-кавказька макросім'я (баскійська, дене-єнісейські, північнокавказькі, бурушаскі, хуррито-урартські, сино-тибетські, під питанням також віднесення до даної сім'ї цілої групи ізолятів)
- Аустрична макросім'я (австроазійські, австронезійські, тай-кадайські, мяо-яо)
- Америндська макросім'я
- Нігеро-сахарська гіперсім'я
- Койсанські мови
- Індо-тихоокеанські мови
- Андаманські мови
- Папуаські мови
- Тасманійські мови
- ? ізоляти Індії: кусунда, ніхалі
- Австралійські мови (29 мовних сімей Австралії)
Досі неясна ситуація з макрокласифікацією мов індіанців Америки (за винятком ескімосько-алеутських і на-дене, яких відносять до борейської гіперсім'ї)
Посилання
- Георгій Старостін (2012). Мовні макросім'ї (15:50) - розповідь про мовні макросім'ї на youtube.com. postnauka.ru. Процитовано 10 січня 2014. (рос.)
Див. також
Це незавершена стаття з мовознавства. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття з історії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |