Duran Duran (альбом 1993)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Duran Duran
Студійний альбом
Виконавець Duran Duran
Дата випуску 11 лютого 1993
Записаний 1991–1992
Жанр Альтернативний рок, Нью-вейв, Хіп-хоп
Тривалість 63:34
Мова англійська
Лейбл EMI, Capitol Records, Parlophone Records
Хронологія Duran Duran
Попередній
←
Liberty
(1990)
Thank You
(1995)
Наступний
→

Duran Duran (відомий також, як The Wedding Album) — сьомий студійний альбом англійської групи Duran Duran, який був випущений 11 лютого 1993 року. Свою неофіційну назву — «весільного», платівка отримала по обкладинці, яка являє собою коллаж із весільних фото батьків музикантів.

Про альбом

Композиції на альбомі представлені в досить різних музичних стилях, але водночас вони мають типове для поп-музики початку 1990-х років звучання — від танцювального (хаус), з яким група вже експериментувала в альбомах Big Thing (1988) та Liberty (1990), до Хіп-хопу, альтернативного року, поп-року, етереал-вейв та латиноамериканської музики, чий вплив можна почути у пісні «Breath After Breath». З ініціативи Воррена Куккурулло, для роботи над нею в групу був запрошений бразильський музикант — Мілтон Нашіменто.

Запис

Запис альбому було розпочато у першій половині 1991 року, незабаром після відходу з групи барабанщика Стерлінга Кемпбела (пізніше він почав грати з Сінді Лопер і Девідом Боуї) і завершена до кінця 1992 перед майбутнім релізом на Capitol Records у США. У пост-продакшені альбому брали участь Френк Заппа та Лу Рід.

Реліз альбому

У першій половині 1990-х, звукозаписна індустрія (особливо Capitol Records в США) ставилися до Duran Duran як колективу, який вичерпав себе ще в середині 1980-х, коли альбоми Notorious (1986), Big Thing (1988) та Liberty (1990) не отримали колишньої похвали та мали як дуже мізерні рівні продажів, так і позиції в чартах. У зв'язки з цим новий менеджмент групи — компанія Left Bank, був сильно засмучений тим, що представники великих звукозаписних компаній тягнуть з виходом нового релізу групи.

Пізніше, в інтерв'ю музичному виданню HitQuarters, менеджер Томмі Манци розповів, що така реакція була зумовлена ​​тим, що звукозаписні лейбли не були зацікавлені у реінкарнації популярності старих виконавців. Їх інтерес був орієнтований на розкрутку нових поп-виконавців, ніж на грурт із вичерпаним потенціалом. Крім цього, вони не сприймали всерйоз Left Bank, яка намагалася зробити знову популярними не тільки Duran Duran, а й ряд інших напівзабутих виконавців.

Але, всупереч побоюванням, альбом вийшов 23 лютого 1993 року і мав величезний комерційний успіх по обидві сторони Атлантики, досягнувши мультиплатинового статусу в США і Канаді, піднявшись до 4-го рядка у Великій Британії і до 7-го в США. Такі сингли, як «Ordinary World» та «Come Undone» швидко стали хітами, зумівши довести критикам, які давно списали Duran Duran з рахунків, що вони більше, ніж просто підлітковий поп-ггурт з 1980-х.

Список композицій

  1. «Too Much Information» — 4:56
  2. «Ordinary World» — 5:39
  3. «Love Voodoo» — 4:58
  4. «Drowning Man» — 5:15
  5. «Shotgun» (інструментальна композиція) — 0:54
  6. «Come Undone» — 4:38
  7. «Breath After Breath» (дует із Мілтоном Нашіменто) — 4:58
  8. «UMF» — 5:33
  9. «Femme Fatale» (кавер-версія The Velvet Underground) — 4:21
  10. «None of the Above» — 5:19
  11. «Shelter» — 4:25
  12. «To Whom it May Concern» — 4:24
  13. «Sin of the City» — 7:14

Учасники запису

Duran Duran

  • Саймон Ле Бон — вокал, бек-вокал і тексти
  • Нік Роудс — клавишні, бас (Трек 6)
  • Джон Тейлор — бас-гітара
  • Воррен Куккурилло — гітара, акустична гітара (Трек 2)

Сесійні музиканти

  • Мілтон Нашіменто — додатковий вокал (Трек 7)
  • Ламія — бек-вокал (Трек 3)
  • Тесса Найлз — бек-вокал (Трек 6)
  • Каррен Хендрікс та Джек Мерігг — семпли голосу (Трек 4)
  • Джон Джонс — додаткові клавишні
  • Ді Лонг — клавишні (Трек 11)
  • Стів Ферроне — барабани (Треки 1 і 2) та перкусія (Трек 9)
  • Винні Коллаюта — барабани (Трек 7)
  • Фергус Жерар — барабани
  • Боско — перкусія (Трек 7)

Джерела