Макруд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печиво макруд

Макруд (араб. مقروض‎) — традиційне солодке печиво в Північній Африці. Вважається, що воно родом з Тунісу, але також дуже популярно в Алжирі, Марокко (особливо в містах Уджда і Тетуан)), Лівії та на Мальті. Існує думка, що воно виникло в оазах Мзаба і степах Сетифу в Алжирі, за іншими джерелами історія макруда пов'язана з містом Кайруан, духовною столицею Тунісу. У цьому місті 20 травня 2008 року пройшов перший національний фестиваль макруд [1]. Як частина кулінарної культури, макруд також став поширеним в країнах, де проживає велика кількість осіб алжирського чи туніського походження, особливо у Франції.

В Магрибі, існує багато його різновидів, деякі з яких є випічкою, яка має мало спільного з традиційним макрудом, за винятком форми[2][3]. Наприклад, макрут малах (makrout malah, «солоний макруд»), готується з картоплі, спецій (куркума, кмин, орегано, чебрець), а начинку зазвичай роблять з курки, маринованої в часниковому соусі з томатами, паприкою та оливковою олією. Потім посипають свіжим кунжутом. У класичному варіанті печиво наповнене фініками, горіхами або мигдалевою пастою. Має форму ромба - від цієї характерної форми і його назва. Тісто виготовляється з комбінації манної крупи та борошна, що надає печиву специфічну текстуру і смак[4]. Макруд з фініками та медом популярний на Рамадан.

Приготування

Тісто з борошна, манної крупи і рослинної олії розкочується, наповнюється фініковою пастою. Зазвичай для приготування пасти використовується сорт фініків Деглет-нур, також інжир або мигдаль, кориця, цедра апельсина. Закочується рулетиком, який притискають для отримання плоскішої форми. Потім нарізають на ромбовидні шматочки. Після цього заготовки печива або смажать в олії, або запікають у духовці [5]. Останній етап приготування полягає у вимочуванні макруда в солодкому сиропі з води, меду і квіток апельсина [6].

Див. також

Примітки

  1. Foued Allani, "En couverture", La Presse Magazine, 27 mai 2008, p. 2-7
  2. Makrout el louz - Les Joyaux de Sherazade. Les Joyaux de Sherazade (фр.). 16 липня 2015. Процитовано 19 червня 2017.
  3. Recette pour ramadan facile / Makrout salé. Les Joyaux de Sherazade (фр.). 29 травня 2014. Процитовано 19 червня 2017.
  4. Desserts from Around the Globe. Dessertsfromaroundtheglobe.wordpress.com. Процитовано 9 квітня 2014.
  5. Gaelle & Patrice Le Franc. Makroudh. La Cuisinede Ma Copine. Архів оригіналу за 8 липня 2012. Процитовано 9 квітня 2014.
  6. [https: //www.foodingredientsonline.com/doc/north-african-cuisine -0001 North African Cuisine]. www.foodingredientsonline.com (англ.). Процитовано 5 лютого 2018.