Магриб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Магриб на мапі Африки

Магри́б (араб. مغربАль-Магриб «захід», Магреб) — назва, яку дали середньовічні арабські географи та історики країнам, розташованим на захід від Єгипту та Аравійського півострова; збереглася в арабській мові і донині, а завдяки французькій увійшла і в європейські мови.

До складу Магрибу входять: Мавританія, Західна Сахара, Марокко, Алжир, Туніс, Лівія (йдучи із заходу на схід).

Назву Аль-Магриб («край, де сідає сонце») ці держави отримали в період завойовницьких походів арабів на межі I і II тисячоліть н. е.

Історичний аспект[ред.ред. код]

Магриб — батьківщина оригінальних культур. На його території (сучасний Туніс) існувала стародавня велична держава-місто Карфаген.

Протягом тривалого часу народи країн Магрибу, особливо бербери, вели вперту боротьбу з численними загарбниками (давні греки, римляни, вандали, візантійці, араби, турки-османці, французькі колонізатори), відстоюючи свої політичні, економічні та культурні інтереси. Набуття статусу незалежних держав відкрило нові перспективи розвитку країнам і націям Магрибу.

У лютому 1989 року керівники Алжиру, Марокко, Тунісу, Лівії та Мавританії уклали угоду про створення нового міждержавного регіонального об'єднання — Союзу Арабського Магрибу (САМ).

Емблема Союзу Арабського Магрибу

Цікаві факти про назву Магриб[ред.ред. код]

  • Іноді країнами Магрибу називаються лише Марокко, Алжир та Туніс. (з заходу на схід)
  • Магри́б є також самоназвою сучасної північно-африканської держави Марокко.
  • Араби кажуть: «Магриб — священний птах. Його тулуб — Алжир, праве крило — Лівія, ліве крило — Марокко, а голова — Туніс». Іноді трохи в інший спосіб (без Лівії): Алжир — тулуб, а Марокко і Туніс — крила.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Союз Арабського Магрибу


Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.