Міжнародний гуманістичний і етичний союз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний гуманістичний і етичний союз
англ. International Humanist and Ethical Union
Типорганізація
Засновано1952
Правовий статусcharitable incorporated organisationd
Країна Велика Британія
Штаб-квартираЛондон і США
ПартнерствоЮНЕСКО[1]
Дохід562 350 € (2020)
Вебсайт: humanists.international

CMNS: Міжнародний гуманістичний і етичний союз у Вікісховищі

Міжнародний гуманістичний і етичний союз (англ. International Humanist and Ethical Union, IHEU) — міжнародне об'єднання організацій, що займаються розвитком та пропагандою ідей гуманізму, атеїзму, раціоналізму, світського суспільства, скептицизму, вільнодумства, етичності, що сприяють розвитку і становленню нетеїстичної моралі.

Засновано в 1952 році в Амстердамі сімома національними етичними і гуманістичними організаціями (Голландська гуманістична ліга, Бельгійська гуманістична ліга, Австрійське етичне товариство, Британський етичний союз, Американський етичний союз, Американська гуманістична асоціація і Індійський радикальний гуманістичний рух). В даний час МГЕС має консультативний статус при Раді Європи, ООН, ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ. У 2011 МГЕС включав в себе в якості членів 117 організацій з 38 країн світу.

Серед творців МГЕС було чимало тих, хто брав активну участь в організації ООН, — наприклад, лорд Джон Бойд Орр (John Boyd Orr), перший керівник Всесвітньої продовольчої організації, Джуліан Гакслі, перший генеральний директор ЮНЕСКО, Брок Чісхолм (Brock Chisholm), перший керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Посилання

  1. https://www.unesco.org/sites/default/files/medias/fichiers/2023/10/UNESCO_List%20NGOs%20official%20partnership%20-%20Liste%20ONG%20partenariat%20officiel_September2023.pdf