Aphaenogaster senilis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:50, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Aphaenogaster senilis

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Родина: Мурашки (Formicidae)
Рід: Aphaenogaster
Вид: A. senilis
Aphaenogaster senilis
(Mayr, 1853)
Посилання
Вікісховище: Aphaenogaster senilis
Віківиди: Aphaenogaster senilis
EOL: 452399
ITIS: 578463
NCBI: 458887

Aphaenogaster senilis — вид мурашок підродини мирміцин (Myrmicinae).

Поширення

Вид поширений в Південній Європі (Італія, Франція, Словенія, Іспанія, Португалія, Сардинія), Північній Африці (Марокко) та на Канарських островах. Живе у вологих тінистих місцинах, включаючи парки і сади.

Опис

Мурахи чорного кольору. Робітники до 7 мм завдовжки, цариці до 8,5 мм. Царицю можна розрізнити за наявністю нерозвинених крил, що не призначені для польоту. Тіло робітників вкрите нечисленними білими щетинками.[1][2][3]

Спосіб життя

Мурашники будує у землі, часто під камінням. Середній розмір колонії становить 1260 робітників[4]. Активний вдень. У холодну пору року впадає в сплячку. Агресивний вид, жало добре розвинене. Полює на комах та інших дрібних безхребетних.

Примітки

  1. Aphaenogaster senilis Mayr, 1853. University of Évora. Процитовано 12 березня 2021.
  2. Aphaenogaster senilis. www.viva.fct.unl.pt (pt-pt) . Faculdade de Ciências e Tecnologia da Universidade Nova de Lisboa. 26 квітня 2018. Процитовано 12 березня 2021.
  3. Rodríguez, ÁB. Uso del hábitat por la hormiga mediterránea Aphaenogaster senilis, en Doñana: competencia y explotación de los recursos (PDF). COnnecting REpositories. Процитовано 12 березня 2021.
  4. https://www.antwiki.org/wiki/Aphaenogaster_senilis