Бен Ладен (родина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:47, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Офісна будівля сім'ї бен Ладен в Саудівській Аравії

Сім'я бен Ладен (араб. بن لادن‎) — багата сім'я, тісно пов'язана з найвпливовішими колами Саудівської королівської сім'ї. Клан опинився в центрі уваги засобів масової інформації всього світу через діяльність одного з її членів Усами бен Ладена. Фінансові інтереси сім'ї бен Ладен представляє компанія Saudi Binladin Group, глобальний конгломерат з управління нафтою і акціонерним капіталом, щорічно приносить 2 мільярди доларів, і найбільша будівельна фірма в світі з офісами в Лондоні, Дубаї і Женеві.

Початок

Сім'я веде своє походження від Авада бен Ладена з села Ер-Рубат, розташованого в Ваді-Доані в долині Тарім, в єменській мухафазі Хадрамаут. Його син Мухаммед ібн Авад бен Ладен емігрував до Саудівської Аравії перед початком Першої світової війни. У 1930 році він заснував будівельну компанію і привернув до себе увагу короля Сауд ібн Абдул-Азіза своїми проектами, пізніше отримавши контракти на капітальні реновації в Мецці, де Мухаммед ібн Авад бен Ладен зробив свій первісний статок на виняткових правах на будівництво всіх мечетей та інших релігійних будівель не тільки в Саудівській Аравії, але і там де був сильний вплив Ібн Сауда. Аж до своєї смерті Мухаммед бен Ладен володів винятковим правом на реставрацію мечеті Ель-Акса в Єрусалимі. Незабаром корпорація бен Ладена поширилася далеко за межі будівельного бізнесу.

Особлива близькість Мухаммеда до Саудівської монархії була успадкована наступним поколінням сім'ї бен Ладен. Його сини вчилися в коледжі Вікторії в єгипетській Олександрії.

Коли в 1967 році Мухаммед бен Ладен помер, кермо влади справами сім'ї взяв на себе його син Салем бен Ладен. Він був одним з 54 дітей засновника династії від його численних дружин.

Члени сім'ї

Згідно з американськими та європейськими джерелами сім'я бен Ладен може налічувати до 600 осіб. У 1994 році клан відмовився від Усами бен Ладена, а уряд Саудівської Аравії анулював його паспорт і позбавив громадянства[1] за публічні виступи проти влади країни щодо їх дозволу американським військам базуватися в Саудівській Аравії в рамках підготовки до війні 1991 року в Перській затоці.

Сім'я бен Ладен підрозділяється на «групи» в залежності від походження дружин засновника династії: найбільш сильні і численні «саудівська», «сирійська», «ліванська» і «єгипетська» групи. Остання є найбільшим приватним іноземним інвестором Єгипту, у якій працює близько 40 000 чоловік. Усама бен Ладен — єдиний син одинадцятої дружини Мухаммеда бен Ладена, Хамід аль-аттас[2], що походить з Сирії[3], що робить Усаму членом «сирійської групи».

Примітки

  1. bin Laden, Osama. [Архівовано 11 лютого 2010 у Wayback Machine.] The History Channel website..
  2. Steve Coll (12 грудня 2005). Letter From Jedda, Young Osama, How he learned radicalism, and may have seen America. The New Yorker. Процитовано 22 листопада 2018.
  3. Salon.com News – The making of Osama bin Laden. Salon.com. Архів оригіналу за 7 березня 2007. Процитовано 22 листопада 2006.

Література