Емі Гудман
Емі Гудман | |
---|---|
Amy Goodman | |
Гудмен звертається до Чикаго в 2010 році | |
Народилася | 13 квітня 1957[1][2][…] (67 років) Вашингтон, США |
Країна | США |
Діяльність | журналістка |
Alma mater | Коледж Редкліфф Bay Shore High Schoold College of the Atlanticd |
Членство | Американська академія мистецтв і наук |
Відома завдяки: | Демократія Зараз! |
Брати, сестри | Steven N. Goodmand David Goodmand |
Нагороди | |
Емі Гудман у Вікісховищі |
Емі Гудман (англ. Amy Goodman) — американська теле- і радіожурналістка, колумністка, журналістка-розслідувачка і авторка. Дослідницька кар'єра Гудман включає висвітлення руху незалежності Східного Тимора та роль корпорації Chevron в Нігерії. З 1996 року Гудман організувала програму «Демократія зараз!» — незалежну глобальну програму новин зі щоденною радіо-, теле- та Інтернет-трансляцією. Одержала численні нагороди, серед яких премія ім. Томаса Мертона (2004), премія «За право на існування» (2008) та Премія «Іззі» (2009) за «спеціальне досягнення в незалежних ЗМІ».
У 2012 році Гудман отримала нагороду Ганді за мир за «значний внесок у пропаганду міцного міжнародного миру». Гудман є авторкою шістьох книг, у тому числі "Заглушена більшість: Історії повстання, окупації, опору та надії" (2012) і "Демократія зараз!: Двадцять років, що охоплюють рухи, що змінюють Америку" (2016).[4]
У 2016 році Гудман була звинувачена у кримінальній справі у зв'язку з її висвітленням протестів трубопроводу Dakota Access.[5] Звинувачення, засуджені Комітетом захисту журналістів, було відхилено 17 жовтня 2016 року.[6]
Життєпис
І батько, і мати Гудман були активними в групах соціальних дій.[7] Джордж Гудман був офтальмологом і членом-засновником глави «Лікарі соціальної відповідальності» Лонг Айленда.[8] Дороті Гудман, вчителька літератури, а згодом і соціальна працівниця, заснувала місцевий розділ миротворчої групи SANE / Freeze.[9] Один з братів Гудман, Девід Гудман, також є журналістом-слідчим і є співавтором її книг.[8]
Емі Гудман походить з нерелігійної єврейської сім'ї.[10] Її дід по матері був православним рабином.[11][12] Емі виросла в Бей-Шор, Нью-Йорк. Закінчила Бей-Шорську середню школу в 1975 р., а також Радкліффський коледж у 1984 р. зі ступенем з антропології.[13] Гудман провела рік навчання в коледжі Атлантики в Бар-Харбор, штат Мен.[14]
Кар'єра журналістки-розслідувачки
У 1991 році, висвітлюючи рух за незалежність Східного Тимора, Гудман з колегою-журналістом Алланом Найрном повідомили, що їх сильно побили індонезійські солдати після того, як вони засвідчили масові вбивства тиморських демонстрантів у тому, що стало відомим як різанина Санта-Крус.
У 1998 році Гудман та журналіст Джеремі Скейл (пізніше редактор-засновник The Intercept разом з Гленном Грінвальдом і Лорою Пуатра) документально підтвердили роль корпорації Chevron у конфлікті між нігерійською армією та селянами, які захопили нафтові установки та інше обладнання, яке належить нафтовим корпораціям. Двох селян розстріляли та вбили під час протистояння. 28 травня 1998 р. компанія забезпечила вертолітний транспорт до Нігерійського військово-морському флоту та мобільну поліцію (МОПОЛ) на свою нафтову платформу «Паребе», окуповану селянами, які звинувачували компанію в забрудненні їх землі. Незабаром після приземлення нігерійські військові застрелили двох протестуючих, Джала Огунгбеке та Аролеки Ірованіні, і поранили 11 інших людей. Представник Chevron Sola Omole визнав, що компанія перевозила війська, і використання військ було на вимогу керівництва Chevron. Документальний фільм «Буріння і вбивство: Chevron» та «Нігерійська нафтова диктатура» 1998 року отримав нагороду Джорджа Полка.
Майкл Деллі Карпіні, декан школи комунікації Анненберг, сказав про роботу Гудман: "Вона не є редакторкою, вона дотримується фактів… Вона дає точки зору, яка змушує вас думати, і вона прийшла до неї, сказавши: "Хто ми, непочуті в традиційних ЗМІ?"
Демократія зараз!
Гудман була новинною директоркою радіостанції Pacificia WBAI в Нью-Йорку протягом десятиліття, коли заснувала новинне шоу Демократію зараз! Звіт про війну та мир у 1996 році. Демократія зараз! була названа професором та медіа-критиком Робертом Маккесні «найімовірніше найзначнішим прогресивним новинним інститутом останнього часу».
У 2001 році шоу тимчасово призупинено в результаті конфлікту з групою членів Ради директорів Pacifica та персоналу Pacifica. Протягом цього часу воно перейшло до перетвореної пожежної частини, з якої транслювалось до 13 листопада 2009 року. Демократія зараз! згодом переїхала у майстерню, розташовану в районі Челсі Манхеттена.
Гудмен зараховує успіх програми до основних медіа-організацій, які залишають «величезну нішу» для Демократії зараз!.
Арешт на Республіканській конвенції 2008 року
Під час республіканського національного конгресу 2008 року кілька колег Емі Гудман з «Демократії зараз!» були заарештовані та затримані поліцією, повідомляючи про антивоєнний протест за межами РНК. Під час спроби з'ясувати статус своїх колег сама Гудман була заарештована і затримана, зі звинуваченнями в перешкоджанні судовій процедурі та втручанні в роботу поліції, а решта авторів «Демократії зараз!», включаючи журналіста Шаріфа Абдела Куддоса, звинуватили у спричиненні бунтів. Це арешти відеозаписували. Гудман та її колег пізніше звільнили, і міський адвокат Джон Чой зазначив, що звинувачення будуть зняті. Цивільний позов Гудман проти поліцейських департаментів Св. Павла та Міннеаполісу та Секретної служби призвів до виплати в розмірі 100 000 доларів США, а також до укладання угоди про навчання персоналу в першій поправці, що стосується прав журналістів та громадськості.
Дугласький кордонний перехідний інцидент
25 листопада 2009 року Емі Гудман затримали приблизно на 90 хвилин під час перетину кордону Дугласа в Канаду під час планової зустрічі в публічній бібліотеці Ванкувера. Імміграційні посадовці задавали питання щодо планованих тем обговорення на нараді. Вони хотіли дізнатись, чи говоритиме Гудман про Олімпійські ігри 2010 в Канаді.
Гудман врешті дозволили в'їхати до Канади після того, як митні органи сфотографували її та закріпили в її паспорті «Контрольний документ», який вимагав, щоб вона виїхала з Канади протягом 48 годин.
Протести щодо трубопроводу у Північній Дакоті
У вересні 2016 року Гудман висвітлювала акції протесту «Dakota Access Pipeline» у окрузі Мортон, штат Північна Дакота; кадри з її звіту «показали, що співробітники служби безпеки розпилюють перцевий газ і нацьковують собак на демонстрантів». Після зйомок матеріалів для Демократії зараз! державний обвинувач Ладд Еріксон звинуватив Гудман в першу чергу в кримінальному злочині, після чого у масовому заворушенні, і було видано ордер на її арешт. Еріксон стверджував, що Гудман виступала як «протестувальниця», а не як журналістка, бо «все, про що вона повідомила, описувалося з позиції обґрунтування протестних дій».
17 жовтня Гудман повернулась до графства Мортон, заявивши, що боротиметься з обвинуваченнями проти неї як «явним порушенням» першої поправки, яка гарантує свободу преси. Емі Гудман підтримав Комітет захисту журналістів, видавши заяву, що «цей ордер на арешт — прозора спроба залякати журналістів від покриття протестів, що представляють значні суспільні інтереси […]. Влада в Північній Дакоті повинна перестати подавати звинувачення проти Емі Гудман та забезпечити, щоб усі журналісти могли вільно виконувати свою роботу». Стів Андріст, виконавчий директор Association Press, "також висловив стурбованість тим, що журналістка була однією з лише двох людей з того дня". Влада заявила, що Гудман було пред'явлено звинувачення, оскільки її ідентифікували на відеоматеріалах.
17 жовтня 2016 року справу відхилено окружним суддею Джоном Грінстейнером, який не знайшов вірогідної причини для підтримки обвинувачення. Звинувачення проти Гудман, як повідомляється, збільшили рівень обізнаності громадськості про акції протесту Dakota Access Pipeline. Емі Гудман представила Демократію зараз!, що транслювалась перед судом округу Мортон. Це трактується як частина нападів на свободу журналістів. Дейя Шлезберг була заарештована за аналогічних обставин під час повідомлення про протести, пов'язані з трубопроводами.
Визнання
Емі Гудман отримала десятки нагород за свою роботу, включаючи премію Роберта Ф. Кеннеді за міжнародну звітність (1993 р., Разом з Аллан Найрном) та премію Джорджа Полка (1998 р. З Джеремі Скейллом). У 1999 році вона відмовилася приймати нагороду Overseas Press Club, протестуючи проти зобов'язання групи не ставити питання головного спікера посла Річарда Холбрука[уточнити] і тому, що OPC вшанувала Індонезію за покращення поводження з журналістами, незважаючи на те, що останнім часом її сили калічили і вбивали журналістів в окупованому Східному Тиморі.
2 жовтня 2004 року Гудман представлена Радою з американсько-ісламських відносин до «Премії ісламської громади за журналістику». 18 листопада 2004 року отримала премію Томаса Мертона. У 2006 році отримала премію Пуффіна / Нація[уточнити] за творче громадянство.
Гудман одержала премію «За право життя» у 2008 році. «Належний фонд засобів до існування» оцінив її «розробку інноваційної моделі справді незалежної публічної практики, яка надає мільйонам людей альтернативні голоси, які часто виключаються основними засобами масової інформації».
31 березня 2009 року Емі Гудман одержала, разом з Гленном Грінвальдом, першу премію Іззі (названу на честь журналіста І. Ф. «Іззі» Стоун) за «спеціальне досягнення в незалежних ЗМІ». Нагорода представлена Парк-центром Ithaca College для Independent Media.
У травні 2012 року Гудман отримала почесний докторський ступінь Університету ДеПауу за визнання її журналістської роботи. Також отримала премію Ганді з підтримки пропаганди сталого миру за «значний внесок у просування сталого міжнародного миру».
16 травня 2014 року Гудман отримала ступінь почесної докторки літератури в Купівельному коледжі SUNY в знак визнання її прогресивної журналістики.
У лютому 2015 року Гудман (разом з Лаурою Пуатра) отримала Премію «Досягнення каменю за життя»[що це?] від Фонду Неймана з журналістики в Гарварді.
Примітки
- ↑ FemBio database
- ↑ Discogs — 2000.
- ↑ Енциклопедія Брокгауз
- ↑ Goodman, Amy; Goodman, David; Denis, Moynihan (12 квітня 2016). Democracy Now!: Twenty Years Covering the Movements Changing America (вид. 1st). Simon & Schuster. с. 384. ISBN 978-1501123580.
- ↑ Grueskin, Caroline (13 жовтня 2016). Defense attorney questions prosecutor in Amy Goodman case. Bismarck Tribune. Процитовано 14 жовтня 2016.
- ↑ Merlan, Anna. Judge Rejects Proposed Riot Charges Against Democracy Now! Host Amy Goodman. Jezebel (амер.). Процитовано 21 жовтня 2016.
- ↑ Dorothy Goodman Obituary. 2 жовтня 2013. Архів оригіналу за 2 жовтня 2013. Процитовано 13 квітня 2017.
{{cite web}}
: Недійсний|deadurl=bot: unknown
(довідка) - ↑ а б Askew, James. David Goodman: Making of an activist. Stowe Today (англ.). Процитовано 13 квітня 2017.
- ↑ Dorothy Goodman Obituary. Northshoreoflongisland.com. October 2009. Архів оригіналу за 2 жовтня 2013. Процитовано 23 березня 2013.
- ↑ Eil, Philip (30 квітня 2016). How a Rabbi’s Granddaughter Became the Host of Democracy Now!. The Forward. Процитовано 3 березня 2018.
- ↑ «Opening the airwaves to voices not heard». Hindu.com (May 28, 1998). Retrieved March 23, 2013.
- ↑ «Sonia Bock 1897—2005: Amy Goodman Remembers Her Grandmother, a Woman of Three Centuries», Amy Goodman & Juan González, Democracy Now!, October 10, 2005. Retrieved March 31, 2013.
- ↑ Lamb, Brian (6 червня 2004). The Exception to the Rulers. Booknotes. C-SPAn. Архів оригіналу за 21 січня 2011. Процитовано 12 липня 2011.
{{cite web}}
: Проігноровано невідомий параметр|df=
(довідка) - ↑ «Amy Goodman To Speak At COA»[відсутнє в джерелі] [Архівовано 14 грудня 2010 у Wayback Machine.]. Coa.edu (September 13, 2008). Retrieved March 23, 2013.
Посилання
- Goodman's column on Truthdig
- Amy Goodman at AlterNet
- VIDEO: PBS/AOL Feature Amy Goodman as Part of «Makers: Women Who Make America Series», January 28, 2013
- Публікації на C-SPAN
- In Depth interview with Goodman, April 7, 2013
Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть удосконалити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення.
|