Comatulida

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:10, 2 березня 2022, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Bluelink 1 book for Перевірність (20220301sim)) #IABot (v2.0.8.6) (GreenC bot)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Comatulida
Comaster schlegelii , Східний Тимор
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Голкошкірі (Echinodermata)
Клас: Морські лілії (Crinoidea)
Підклас: Articulata
Ряд: Comatulida
Підряди

Bourgueticrinina
Comatulidina
Guillecrinina

Посилання
Вікісховище: Comatulida
EOL: 1963
ITIS: 158545
NCBI: 7581
Fossilworks: 32633

Comatulida — ряд морських лілій. Представники цього ряду не мають стебел на дорослій стадії розвитку. Ротовий отвір розташований вгорі і знаходиться в оточенні п'яти променів. Comatulida живуть на морському дні і на рифах в тропічних і помірних водах.

Опис

Як і інші голкошкірі, коматуліди мають радіальну симетрію у дорослому стані, хоча личинки мають двобічну симетрію. Наприкінці свого розвитку, личинки прикріплюються до морського дна за допомогою стебла. Чашечка компактна, округлої форми і утворена розташованими радіально п'ятикутними пластинками. У чашечці по центру розташований рот, анус з боку, тому кишечник набув U-подібної форми. Є п'ять довгих, деколи розгалужених променів. Кожен з них поділяється на гілочки (пір'їнки). Промінь тендітний, і якщо його віддірвати, то виросте принаймні два на цьому місці. Промені складаються з скелетних елементів, що утримуються разом за допомогою зв'язок, вони є дуже гнучкими і можуть згортатись.

Спосіб життя

Багато коматулід живуть в щілинах, під коралами або усередині губок, залишаючи видимими тільки промені. Деякі полюють вночі. Багато видів можуть «ходити» по дну, піднімаючи своє тіло на променях. Багато можуть також плавати, але більшість веде, в основному, прикріплений спосіб життя.

Систематика

Всесвітній реєстр морських видів містить наступні підряди, надродини і родини в Comatulida:

Посилання

Література

  • Mladenov, Philip V. (1983). Rate of arm regeneration and potential causes of arm loss in the feather star Florometra serratissima (Echinodermata: Crinoidea). Canadian Journal of Zoology. 61 (12): 2873—2879. doi:10.1139/z83-375.
  • Messing, Charles. Predation on living crinoids. Charles Messing's Crinoid Pages. Архів оригіналу за 25 серпня 2013. Процитовано 26 липня 2012.
  • Feather stars, Order Comatulida. Wild Singapore. 2008-10. Архів оригіналу за 25 серпня 2013. Процитовано 26 липня 2012.