Адвайта Ачар'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адвайта Ачар'я
Ім'я при народженні бенг. কমলাক্ষ ভট্টাচার্য
Народився 1434
Індія
Помер 1539
Індія
Діяльність письменник
Конфесія індуїзм

Адвайта Ачар'я (Advaita Ācārya IAST; 1434-1559[1]) — індуїстський крішнаїтський релігійний діяч[1]. Кришнаїти поклоняються йому як одній з п'яти іпостасей Бога, званих Панча-таттва. Вважається спільним втіленням Маха-Вішну і Шиви (Харіхара). Був одним з близьких супутників основоположника Ґаудія-вайшнавізму Чайтан'я Махапрабгу, а також духовним вчителем великого крішнаїтського святого Харідаси Тхакура. Життя та діяльність Адвайта Ачар'ї описані в таких працях як «Чайтан'я-чарітамріта» і «Чайтан'я-бгаґавата».

Адвайта Ачар'я народився в 1434 у в Бенгалії, більш ніж за 50 років до народження Чатан'ї. Більшу частину свого життя прожив разом зі своєю дружиною і дітьми в місті Шантіпурі, де був шанованою лідером місцевої громади брахманів. У Шантіпурі, він вчив філософії «Бгаґавад-Ґіта» і «Шрімад Бгаґаватам», звеличуючи шлях бгакті-йоґи.

Адвайта Ачар'я був сильно стурбований занепадом духовності і зростанням серед людей тенденції до матеріалізму. Він вважав, що це вело до страждань і проблем в суспільстві і поступово прийшов до висновку, що єдиним виходом із ситуації було молитися Верховному Господу Крішні, щоб той зійшов на землю як аватара і дав людям смак до радості і щастя духовного життя.

Описується, що він протягом кількох місяців старанно молився Крішні, закликаючи його прийти і поклонявся особливій мурті Крішни шалаграма-Шілі, пропонуючи їй у відповідність з правилами поклоніння листя священної рослини туласі і воду Ґанґи. Після тринадцяти місяців у відповідь на молитви Адвайти Ачар'ї у Майяпурі народився Чайтан'я Махапрабгу.

Згодом Адвайта Ачар'я надав велику допомогу Шрі Чайтан'ї і Шрі Нітьянанді в їхній місії санкіртани — поширення оспівування мантри Харе Крішна (святих імен Бога).

У Адвайти Ачар'ї було шість синів — Ачь'тананда, Крішна Мішра, Ґопала Даса, Баларама, Сварупа, і Джаґадіша.

Його учнем був Ішана Наґара.

Примітки

  1. а б (Pechilis, 2004, с. 53)

Див. також

Посилання