Фельдман Геннадій Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фельдман Геннадій Михайлович
Народився 15 жовтня 1947(1947-10-15) (76 років)
Харків, Українська РСР, СРСР
Місце проживання Харків
Країна СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність математик
Alma mater ХНУ імені В. Н. Каразіна
Заклад ХНУ імені В. Н. Каразіна
ФТІНТ імені Б. І. Вєркіна НАН України
Посада заступник директора з наукової роботи — керівник Математичного відділення (з 2012 року), завідувач відділу теорії функцій (з 2001 року)
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Науковий керівник Любич Юрій Іллічd[1]
Аспіранти, докторанти Габрієлян Саак Саркісовичd[1]
Миронюк Маргарита В'ячеславівнаd[1]
Мазур Іван Петровичd[1]
Відомий завдяки: математика
Нагороди Премія НАН України імені М. В. Остроградського, Державна премія України в галузі науки і техніки
Особ. сторінка ilt.kharkov.ua/bvi/structure/depart_e/d25/feldman_e.htm

Фельдман Геннадій Михайлович (15 жовтня 1947(19471015), Харків)  — радянський та український математик, член-кореспондент НАН України[2], доктор фізико-математичних наук, професор.

Біографія

Г. М. Фельдман народився 15 жовтня 1947 року в місті Харкові. 1970 року закінчив механіко-математичний факультет Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. В 1970—1973 рр. вчився в аспірантурі Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України, де в 1973 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Гармонический анализ неунитарных представлений локально компактных абелевых групп» (наук. кер. Ю. І. Любіч)[3]. З 1973 року працює в Фізико-технічному інституті низьких температур. З 2001 року — завідувач відділу теорії функцій, з 2012 року — заступник директора інституту — керівник Математичного відділення. 1985 року в Вільнюському університеті захистив докторську дисертацію на тему «Арифметика вероятностных мер на локально компактных абелевых группах». 2018 року його обрали членом-кореспондентом НАН України. Більш ніж 20 років Г. М. Фельдман працював за сумісництвом на механіко-математичному факультеті Харківського національного університету. Він автор 4-х монографій та більш ніж 90 наукових статей.[4]

Науковий доробок

Наукові інтереси Г. М. Фельдмана — абстрактний гармонічний аналіз та алгебраїчна теорія ймовірностей. Він побудував теорію розкладань випадкових величин та довів аналоги класичних характеризаційних теорем математичної статистики в ситуації, коли випадкові величини приймають значення в різноманітних класах локально компактних абелевих груп (дискретні, компактні та інші).[4]

Премії

Премія ім. М. В. Остроградського НАН України (2009 р.)[5] за серію праць «Імовірнісні задачі на групах та в спектральній теорії» (разом з Л. А. Пастуром та М. В. Щербиною).

Державна премія України в галузі науки і техніки (2018 р.)[6] за роботу «Якісні методи дослідження моделей математичної фізики» (разом з А. Н. Кочубеєм , М. В. Щербиною, О. Л. Ребенко, І. В. Микитюком, В. Г. Самойленко, А. К. Прикарпатським).

Монографії

Г. М. Фельдман. Арифметика вероятностных распределений и характеризационные задачи на абелевых группах, Киев: Наукова думка, 1990, 168 с.

G.M. Feldman. Arithmetic of probability distributions and characterization problems on Abelian groups, Transl. Math. Monographs. Vol. 116, Providence, RI: American Mathematical Society, 1993, 223 p. [1]

G.M. Feldman. Functional equations and characterization problems on locally compact Abelian groups, EMS Tracts in Mathematics 5, Zurich: European Mathematical Society, 2008, 268 p. [2]

Г. М. Фельдман. Характеризационные задачи математической статистики на локально компактных абелевых группах, Киев: Наукова думка, 2010, 432 с.

Джерела

Посилання