AIMMS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
AIMMS
Дата появи: 1989
Творці: Johannes J. Bisschop
Marcel Roelofs
Розробник: Paragon Decision Technology B.V.
Останній реліз: 4.8.1 (9 червня, 2015)
ОС: Cross-platform
Ліцензія: Proprietary
Звичайні розширення файлів: .prj .aim .amb .aimmspack .dat
Сторінка інтернет: Офіційний сайт AIMMS

AIMMS (англ. Advanced Interactive Multidimensional Modeling System, буквально «система сучасного інтерактивного багатовимірного моделювання») — програмний комплекс, що призначений для моделювання і розв'язання великомасштабних задач оптимізації і планування.[1][2] Він складається з алгебраїчної мови моделювання, інтегрованого середовища розробки для редагування моделей і створення графічного інтерфейсу користувача навколо цих моделей, а також графічне середовище кінцевого користувача.[3] AIMMS пов'язана з декількома розв'язувачами через відкритий інтерфейс розв'язувача AIMMS (AIMMS Open Solver Interface).[4] Підтримувані розв'язувачі: CPLEX, Gurobi, MOSEK, CBC, Conopt, MINOS, IPOPT, SNOPT і KNITRO.

Особливості[ред.ред. код]

AIMMS підтримує суміш декларативного і імперативного стилів програмування. Розробка моделей оптимізації відбувається через декларативні елементи мови, такі як множини та індекси, а також скалярні і багатовимірні параметри, змінні й обмеження, які є загальними для всіх мов алгебраїчного моделювання, і дозволяють коротко записати більшість задач у галузі математичної оптимізації. Одиниці вимірювання від початку підтримуються в мові, аналіз одиниць може бути виконаний в період компіляції і виконання для виявлення помилок моделювання.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Kallrath, Joseph (2004). Modeling Languages in Mathematical Optimization. Kluwer Academic Publishing. ISBN 9781402075476. 
  2. Roelofs, Marcel (2010). AIMMS Language Reference. lulu.com. ISBN 9780557424566. 
  3. Roelofs, Marcel (2010). AIMMS User's Guide. lulu.com. ISBN 9780557063604. 
  4. Paragon Decision Technology (2009). AIMMS Open Solver Interface API. Архів оригіналу за 2013-07-13. 

Посилання[ред.ред. код]